GTX 1050 Ti sistemde bazı oyunlar açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

asxet

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
Nvidia GTX 1050 - Ti
Anakart
ASUS GL553VE
İşlemci
Intel I5 - 7300HQ
Her şeyi tamamen anlatmaya çalışacağım...
Bir miktar para toplayabildim ve ikinci el bir bilgisayar aldım ama bilgisayarın bu gibi sorunlara yol açabileceğini düşünmüyordum. Bilgisayarı aldığım ilk gün "Roblox" u indirdim. Herhangi bir sıkıntı yoktu. Gayet yerinde FPS alıyordum. İkinci gün "Minecraft" ı indirdim ve bir graplik vardı. Oyunda 5 FPS'den fazla alamıyordum. Bu duruma arkadaşımla beraber baktım. Oyunun GPU'u kullanmadığını fark ettim. O zaman "Minecraft" ı bıraktım. Bilgisayarı aldığım adamla iletişime geçtim. Adam SSD taktırmalısın deyip durdu. Bende gidip 256 GB'lık bir SSD taktırdım. Bilgisayar bir süre sonra tekrar elime geçti. İlk olarak Epic Games' indirdikten sonra "Fall Guys" ı indirdim. Ama sistemimin yettiği bir oyunda 5 FPS alıyordum **yine**. Ardından, sevdiğim bir oyun olan "Verdun" oyunun yapımcılarından yapılan "Tannenberg" oyununu indirdim ve bunda da 5 FPS alıyordum. Ardından "Minecraft" ı indirdim. Bu sefer oyun ekran kartımı kullanıyordu! 254 FPS almıştım. Bunun bana yeteceğini düşündüm sonra da oyunu kapattım. Birkaç gün sonra arkadaşımla "Discord" da sesli "Minecraft" oynamak için hazırlandık ama bu sefer "Minecraft" a giremiyordum. Klasik bir OpenGL hatası. Bunun üzerine birkaç hafta uğraştım ve şansıma bu sorunu çözdüm. Normalde OpenGL dosyasını atmam yeterli ama OpenGL dosyasını atıp oyunu başlattım mı oyun GPU kullanmıyor ve eğer atmadım mı oyun açılmıyordu...

Bu tür sorunları çözmek için ekran kartımı güncellemeyi denedim. Normal ekran kartımın Driver'ını güncellerken herhangi bir sorun yaşamıyordum ama iş onboard ekran kartına gelince... Güncelleniyordu ve bir noktaya geldi mi ekran açık şekilde donuyordu. Herhangi bir işlem. Güvenli modda denedim. Bu sefer bilgisayar geri açılmadı. Şimdi ise bilgisayarımda "Microsoft Ekran Bağdaştırıcısı" diye güncel olmayan bir driver duruyor.
--------------------------------------------
Şimdi size denediğim oyunları sunacağım:
Roblox (*) - Oynanıyor
Minecraft (*) - Sorunu şansa çözmüştüm ama şimdi her şeyi sıfırladım ve tekrar OpenGL hatası var -ekran kartını güncelle diyor-
Fall Guys (**) - Oynanmıyor
Tannenberg (**) - Oynanmıyor
Rising Storm 2: Vietnam (***) - Oynanmıyor
Black Squad (**) - Oynanıyor
Team Fortress 2 (*) - Oynanıyor ama ara sıra donuyor
CS:GO (**) - Oynanıyor ama ara sıra donuyor
Mount & Blade: Warband (*) - Oynanıyor ama kasıyor gibi görünüyor
Area Renovation: First Job (**) - Oynanıyor ama kasıyor
Bakery Magnate: Beginning (*) - Oynanmıyor
Unturned (**) - Oynanmıyor
Euro Truck Simulator 2 (**) - Oynanmıyor (daha yeni denedim)
Enlisted (***) - Oynanıyor
Mortal Kombat 9 (**) - Oynanıyor
(Sistem Gereksimlerine göre "*" koydum.)
Burada da size sistemimi sunacağım:
<<ASUS>>
i5 - 7300HQ
GTX 1050 - Ti
Intel HD Graphics 630
8 GB RAM
256 GB SSD
Yardımcı olabilirseniz cidden çok mutlu olurum. Öğrenciyim ve her zaman bilgisayar değiştirecek zamanım yok. Masraf edip babama da yük olmak istemiyorum...
Şimdiden teşekkürler :)))

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun gibi bazı şeyleri depola alanı yüzünden yaşamıştım ben. Bir ssdinin sağlık durumunu kontrol eder misin?

Eğer sorun dahili grafik kartında ise ucuza bulabilirsen harici bir monitör kullanman (eğer resimdeki gibi HDMI veya DP port ekran kartına bağlanıyor ise) muhtemelen sorunu çözer. Ancak sorun harici grafik kartında ise pahalıya patlar gibi. Üstteki arkadaşın dediği gibi disklerin sağlık durumuna bakmanızda fayda var.

1693999971758.png

Bunun gibi bazı şeyleri depola alanı yüzünden yaşamıştım ben. Bir ssdinin sağlık durumunu kontrol eder misin?
ilk olarak cevap yazdığın için teşekkür ederim.

Herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum daha yeni takıldı ve garantisi var.

Eğer sorun dahili grafik kartında ise ucuza bulabilirsen harici bir monitör kullanman (eğer resimdeki gibi HDMI veya DP port ekran kartına bağlanıyor ise) muhtemelen sorunu çözer. Ancak sorun harici grafik kartında ise pahalıya patlar gibi. Üstteki arkadaşın dediği gibi disklerin sağlık durumuna bakmanızda fayda var.

Eki Görüntüle 1933584
Cevap için teşekkürler!

Bu çözüm Masaütü için mi? Benimki Laptop da.

Bu çözüm masaütü için mi? Benimki laptop da.

Laptop olduğu için belirttim parantez içindeki kısmı, PhysX ayarlarınıza bakın. Eğer GTX 1050 Ti yazan yerde HDMI veya DP işareti varsa resimdeki gibi sorununuzu çözebilir belki. Denemek için herhangi bir televizyon veya monitöre bağlamanız yeterli.

1694000415404.png

Buyrun... Bu SSD min sağlık durumu

Laptop olduğu için belirttim parantez içindeki kısmı, PhysX ayarlarınıza bakın. Eğer GTX 1050 Ti yazan yerde HDMI veya DP işareti varsa resimdeki gibi sorununuzu çözebilir belki. Denemek için herhangi bir televizyon veya monitöre bağlamanız yeterli.
1694000514383.png

Bu da PhysX Sayfam bir monitore bağlayıp öyle mi bakayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı