GTX 1050 Ti sistemde darboğaz olur mu?

ksewst12

Hectopat
Daha fazla  
GeForce GTX 1050 Ti ekran kartım Ryzen 5 5500 işlemcim var 8 GB RAM, LoL'de darboğaz sorunu var ve hangi tür oyunlarda darboğaz yapacağını/fps düşüreceğini nasıl anlarım ekran kartı mı ağırlıklı olunca yapıyor işlemcimi nereden bilebilirim? Örnek olarak R6 ve Max Payne 3 indiriyorum darboğaz yapar mı boşuna indir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisi de darboğaz yapmaz. İşlemci her türlü o kartı kaldırır. Ekran kartınız işlemciye göre çok yüksek kalmadıktan sonra darboğaz söz konusu olmuyor pek. Sizinkinde sorun yok. O işlemci 1080p'de 3060'a kadar rahat kaldırır. LoL'de sıkıntı yaşamanızın nedeni RAM olabilir. 8 GM RAM takviyesi işinizi görür.

Son düzenleme:
GeForce GTX 1050 Ti ekran kartım Ryzen 5 5500 işlemcim var 8 GB RAM, LoL'de darboğaz sorunu var ve hangi tür oyunlarda darboğaz yapacağını/fps düşüreceğini nasıl anlarım ekran kartı mı ağırlıklı olunca yapıyor işlemcimi nereden bilebilirim? Örnek olarak R6 ve Max Payne 3 indiriyorum darboğaz yapar mı boşuna indir miyim?

Büyük ihtimalle raminden kaynaklı bir problem vardır MHz değeri düşük kalıyor olabilir veya en kötü ihtimal diskinde boş yer kalmamıştır o işlemci güncel neredeyse 3060a kadar kaldırır darboğaz söz konusu değil.

Büyük ihtimalle raminden kaynaklı bir problem vardır MHz değeri düşük kalıyor olabilir veya en kötü ihtimal diskinde boş yer kalmamıştır o işlemci güncel neredeyse 3060a kadar kaldırır darboğaz söz konusu değil.

İkisi de darboğaz yapmaz. İşlemci her türlü o kartı kaldırır. Ekran kartınız işlemciye göre çok yüksek kalmadıktan sonra darboğaz söz konusu olmuyor pek. Sizinkinde sorun yok. O işlemci 1080P'de 3060'a kadar rahat kaldırır. LoL'de sıkıntı yaşamanızın nedeni RAM olabilir. 8 GM RAM takviyesi işinizi görür.

MHz nereden bakılıyor veya ne anlama geliyor bilmiyorum.

1680626158131.png

Bu olabilir mi?
Ayrıca LoL'de bir önceki parçaları yenilemeden bilgisayarımda bir sıkıntı yaşanmıyordu.
LoL'de. Monitörden olabilir mi 60 (59 yazıyor ama oyunlarda 60 olarak geçiyor galiba) çok eski bir monitör.

Dosya Ekleri

• 1680626068037.png
    1680626068037.png
    1,8 KB · Görüntüleme: 13
MHz nereden bakılıyor veya ne anlama geliyor bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1727231

Bu olabilir mi?
Ayrıca LoL'de bir önceki parçaları yenilemeden bilgisayarımda bir sıkıntı yaşanmıyordu.
LoL'de. Monitörden olabilir mi 60 (59 yazıyor ama oyunlarda 60 olarak geçiyor galiba) çok eski bir monitör.

Monitörle drop girmesinin alakası yok hocam bu linkten CPU-Z programını indir Memory kısmındaki değerleri paylaş.

1680631509831.png

image.png

Oyundayken bu hocam.

İkisi de darboğaz yapmaz. İşlemci her türlü o kartı kaldırır. Ekran kartınız işlemciye göre çok yüksek kalmadıktan sonra darboğaz söz konusu olmuyor pek. Sizinkinde sorun yok. O işlemci 1080P'de 3060'a kadar rahat kaldırır. LoL'de sıkıntı yaşamanızın nedeni RAM olabilir. 8 GM RAM takviyesi işinizi görür.

Peki işlemci ekran kartına göre yüksekse?

Gayet yeterli görünüyor işlemci isterne 9. nesil i9 olsun fark etmez her ekran kartını kullanabilirsin. Tahmin ediyorum ki Riot istemcisi sorunlu bende kendi sistemimde dün Valorant oynarken hiç yaşamadığım droplar yedim. Sistemsel bir sıkıntı görünmüyor.

Umarım öyledir 2 gün önce çok sıkıntılı bilgisayarımın birkaç parçasını yeniledim durumum yokken mecburi olarak bir daha darboğaz olsaydı parça vs. alamazdım teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı