GTX 1050 Ti sistemde ekran gelmiyor, fan sesi yok

phobiafives

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16
Merhaba. Bir gün normal bir şekilde bilgisayarı kapattım yarın uyandığımda bilgisayarı açmaya çalıştım. Fakat ne fan sesi vardı ne de ekran. Tamriciye götürdüm tamir etti. Sorunu ne dediğimde bilgisayar kendini uyku moduna sokuyor dedi. Eve götürdüm o gün boyunca sorun yoktu ama yarın tekrar açtığımda aynı şekilde ne görüntü vardı ne de ekran. Yardımcı olursanız sevinirim.

16 GB RAM 1050 Ti Intel Core i7

Merhaba. Bir gün normal bir şekilde bilgisayarı kapattım yarın uyandığımda bilgisayarı açmaya çalıştım. Fakat ne fan sesi vardı ne de ekran. Tamriciye götürdüm tamir etti. Sorunu ne dediğimde bilgisayar kendini uyku moduna sokuyor dedi. Eve götürdüm o gün boyunca sorun yoktu ama yarın tekrar açtığımda aynı şekilde ne görüntü vardı ne de ekran. Yardımcı olursanız sevinirim.

16 GB RAM 1050 Ti Intel Core i7.

Kasaya elektrik geliyor mu? Ekran kartına elektrik geliyor mu?

Hocam gelecekten mi geliyorsunuz yarın uyandığınızda nasıl bilgisayarı açmaya çalışıyorsunuz.

16 GB RAM 1050 Ti Intel Core i7

Ben bunu geçen yaz yaşadım. GTX 1050 Ti Cerberus almıştım. Kart geldi ve taktım PC'ye 1.5 gün çalıştı diğer gün sabah kalktım PC'yi açayım dedim açılmıyor sonra kartı çıkardım öyle denedim açıldı anladım ki sorun kartta sonra bir panik yaptım tabii yeni aldığım için biraz araştırdık ve sorunun kartta olduğunu anladık ürünü geri gönderdik ve ödemeyide geri aldık.

Hocam gelecekten mi geliyorsunuz yarın uyandığınızda nasıl bilgisayarı açmaya çalışıyorsunuz.

Kanki adam bir gün demiş yani daha önce ki bir gün yaşanmış bu olay ve yaşandığı günün diğer gününe yarın demiş.

Hocam laptop kullanıyorum bilgisayarı açarken laptopun biraz altındaki 2 beyaz ışıkta yanmıyor.

Batarya sorunlu olabilir fişe takılı denediniz mi? Batarya çıkartılabiliyor ise çıkartıp fişe takılı açmayı deneyin bir de.

Batarya ve bataryasız denedim olmadi maalesef. Tamirciye 2 kez götürdüm 2 sindede 1 gün çalıştı ondan sonra aynı hata sonuçlandı.

Açıkçası sıvı teması veya kısa devreden şüpheleniyorum, cihaza elektrik gelmiyor ise yazılımsal olduğunu düşünmüyorum, öyle olsa elektrik almasına engel bir durum olmazdı örneğin ışıklar yanar söner ekran açılmaz veya siyah bir ekranda kalırdı şu an sorununuz parçalar ile ilgili, tamirciye laptopa ne olduğunu sordunuz mu tamir edildiğinde? Veya herhangi bir bilgi verdi mi?

Açıkçası sıvı teması veya kısa devreden şüpheleniyorum, cihaza elektrik gelmiyor ise yazılımsal olduğunu düşünmüyorum, öyle olsa elektrik almasına engel bir durum olmazdı örneğin ışıklar yanar söner ekran açılmaz veya siyah bir ekranda kalırdı şu an sorununuz parçalar ile ilgili, tamirciye laptopa ne olduğunu sordunuz mu tamir edildiğinde? Veya herhangi bir bilgi verdi mi?
Sorunun Ana kartda olduğunu söyledi ilk getirdigimde 2.kez getirdigimde ise ekran kartında sorun olduğunu aynı zamanda kendisini uyku moduna soktuğunu söyledi ben anlamadım tamirciden aldığım gün çalışıyor sonra çalışmıyor fakat size verebilceğim ek bilgi olarak ben bu bozulma olmadan önce bilgisayarı açmayı denediğimde biosa girdi HDD not detected yazısı karşıma çıktı sonrasında HDD yi söküp çıkardım sonrasında bilgisayar direkt biosa bile giremez oldu bilgisayar markam dell.

Geri
Yukarı