GTX 1050 Ti sistemde FPS düşük oluyor ve düşüyor

giyushi

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, sebebini bilmediğin bir şekilde sürekli oyunlarda sorun yaşıyorum. Yeni oyunlar oynamak istediğimde Dark Souls olsun Sekiro olsun hatta Valorant'ta bile bilgisayar özelliklerimin gerçekten daha yüksek almasını beklerken düşüş ve düşük FPS gibi sorunlarla karşılaşıyorum. İşlemcimin çok düşük olduğunu düşünüyorum. Onu değiştirirsem acaba bu FPS olayları artar mı? Çünkü benden daha düşük sistemli arkadaşlarım daha yüksek FPS alıyor. Sorunu tam olarak anlamış değilim. Ne yapmalıyım?

Özellikler:
  • 8 GB RAM.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 1050 Ti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sebebini bilmediğin bir şekilde sürekli oyunlarda sorun yaşıyorum. Yeni oyunlar oynamak istediğimde Dark Souls olsun Sekiro olsun hatta Valorant'ta bile bilgisayar özelliklerimin gerçekten daha yüksek almasını beklerken düşüş ve düşük FPS gibi sorunlarla karşılaşıyorum. İşlemcimin çok düşük olduğunu düşünüyorum. Onu değiştirirsem acaba bu FPS olayları artar mı? Çünkü benden daha düşük sistemli arkadaşlarım daha yüksek FPS alıyor. Sorunu tam olarak anlamış değilim. Ne yapmalıyım?

Özellikler:
  • 8 GB RAM.
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200.
  • Ekran kartı: NVIDIA GTX 1050 Ti.
Valorant ta kaç fps alıyorsun?

İşlemci çekirdeklerinin tümünü MSConfig'den açabilirsin, ben yaptığımda FPS artmıştı.

Varsayılan bütün çekirdekler açık geliyor zaten.

Varsayılan bütün çekirdekler açık geliyor zaten.

Hayır gelmiyor. Ben aldıktan 3 hafta sonra keşfettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı