GTX 1050 Ti Sistemde Kasma Sorunu

AllyCaptain

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Öncelikle merhaba.
Daha dün sabah aldığım yeni sistem eve geldi. İlk geldiğinde Windows 10 kurulu ve birkaç program yüklü bir şekilde geldi. Gerekli yüklemeleri yaptıktan, sürücü güncelleştirmelerini yaptıktan sonra bazı oyunları indirdim. İlk olarak League Of Legends daha sonra Counter Strike Global Offensive oyunlarında test yaptım ancak şöyle bir sorun var ki; CSGO testinde arada sırada oyun bir saniyeliğine kitlenip tekrar düzeliyordu. Bu olay yaşanırken de bilgisayarın değerlerine bakınca her kitlendiğinde ekran kartının kullanımı %70-%80 civarlarındayken kitlenince %0 olup tekrar düzeliyordu. Bayağı şaşırdım böyle olunca. Çünkü sistemi güvendiğim bir kanalın oyun testlerine baktıktan sonra almıştım. Ancak karşılaştığım durum karşısında ne yapacağımı bilemedim. Sistem özelliklerim aşağıda :

Anakart : Asus Prime B350M-K
İşlemci : AMD Ryzen 5 1400 3.2GHZ 8 MB AM4
RAM : G.Skill 8GB RipjawsV 2400MHz CL15 DDR5 RAM
Ekran Kartı : Asus GeForce GTX 1050ti Rog Strix 4GB 128bit
Sabit Disk : Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM
PSU : CoolerMaster MasterWatt 500W 80+

Yaşadığım durum darboğaz mı yoksa başka bir şey mi bilmiyorum. Ancak şöyle bir düşüncem var; görev yöneticisine baktığımda, önceki bilgisayarımın neredeyse 4 katı şey çalışıyor. Bu çalışanların bazıları değişik isimli, bazıları işlemci, bazıları ekran kartıyla alakalı. Bu sebeple dokunmak da istemiyorum yanlış bir şey yaparım endişesiyle. Ayrıca bu çalışan şeyler bilgisayar boştayken bile belleklerin %40 üstü çalışmasını sağlıyor. Şu an tam olarak ne yapacağımı bilmiyorum size danışayım dedim. Eğer gerekirse görev yöneticisindeki şeyleri gif halinde atabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim...

Son düzenleme:
Bellek kullanımı normal. Görev yöneticisinde anormal bir durum yok. Sorunun kaynağı HDD olmalı. Artık SSDsiz sistem toplamak mantıklı değil. SSD alıp Windowsu ve oyunları içine yüklerseniz sorununuz ortadan kalkacaktır tahminimce.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı