GTX 1050 Ti sistemde neler güncellenmeli?

Benim önerim şudur ; ilk öncellikle bir kaliteli güç kaynağı , daha sonra işlemci anakart ve Rami satıp ddr4 işlemci ram anakarta geçmeniz.İslemciniz 600 civarı eder , anakart 250 , ramler ise 275 civarı eder.

Monitör Asus TUF Gaming VG249Q1R
İşlemci İntel core i7 3770
Ram 8 + 2 1333 mghz toplamda 10 gb kingston marka ram
400 w power supply
250 gb ssd 500 gb hdd
anakart gigabyte h61m d2 b3 modeli

Tamam yeni kartı taktıktan sonra ilk bunu yaparım.
RAM'lerin frekansını yükseltebileceksen yükseltip 8+8 yapabilirsin ama frekanslarının ve CL değerlerinin aynı olması gerekir. Power Supply 400W ama 80+ sertifikası var mı? Yoksa 80+ bir PSU almanı öneririm kafan rahat eder. Depolama ise yetmeyecektir büyük ihtimalle. Yeni bir HDD alabilirsin.

Sizce başka yapmam gereken nedir?
PSU 12v kanalının fotoğrafını atar mısınız?
Güç kaynağının fotoğrafını mı atmalıyım kasayı açarak
Benim önerim şudur ; ilk öncellikle bir kaliteli güç kaynağı , daha sonra işlemci anakart ve Rami satıp ddr4 işlemci ram anakarta geçmeniz.İslemciniz 600 civarı eder , anakart 250 , ramler ise 275 civarı eder.
Bunun için sistemi baştan aşağıya kurmam gerekecek
RAM'lerin frekansını yükseltebileceksen yükseltip 8+8 yapabilirsin ama frekanslarının ve CL değerlerinin aynı olması gerekir. Power Supply 400W ama 80+ sertifikası var mı? Yoksa 80+ bir PSU almanı öneririm kafan rahat eder. Depolama ise yetmeyecektir büyük ihtimalle. Yeni bir HDD alabilirsin.
2 ram da 1333 mhz de bu da anakartın desteklediği maksimum ram mhz i
PSU da 80+ sertifikası var mı bilmiyorum nasıl öğrenebilirim? Ve PSU sizce ne derece etkiler?
Şuanlık 740 gb depolama alanım var rahat rahat yetiyor benim için
Oynayacağın oyunlar nedir? Belki oynayacağın oyunlarda RAM yetmezse RAM'i yükseltebilirsin.
Ram şuan 8+2 gb
Aklımda 8+8 gb. Yapmak var.
Sorunu çözdüm arkadaşlar
PSU böyle
IMG_20210602_005030.jpg
IMG_20210602_184722.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı