GTX 1050 Ti sistemde oyun performansı düştü

İşletim sistemi
Windows 10

Emircan125

Decipat
Makaleler
1
RAM
16 GB DDR3 Ram 1600MHz
SSD veya HDD modeli
Lunatic Elite 256 GB + HI-LEVEL 128 GB SSD (SATA)
Ekran kartı
GTX 1050Tİ
Anakart
asus h81m-p plus
İşlemci
Intel Core i5-4570, 3600 MHz
Sistemimi yeni aldığım zamanlarda (2 3 ay önce) CS:GO'da 200-300 FPS arası dolaşıyordu. Valorant'ta aynı şekilde 170-200 FPS arası alıyordum ama şimdi CS:GO'da 120 130 FPS'lerde alıyorum az önce arkadaşla konuşayım diye DC açtım anında FPS drop yemeye başladım. FPS 70'e düştü drop falan derken 40 FPS oynuyordum gibi bir şey Valorant'ta benzer şekilde 80 FPS alıyorum sabit önümdeki adama sıkmaya başladığım gibi 40 50 FPS'lere düşüyorum. En ufak oyun açtığımda hemen işlemci fırlıyor %100 kullanıma nedeni nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şaka gibi ama GTX1050 aldım biraz önce bende de oyun açılırken donuyor 60 70FPS vermesi gereken oyunda 5-10FPS donuyor kalıyor.

Sistemimi yeni aldığım zamanlarda (2 3 ay önce) CS:GO'da 200-300 FPS arası dolaşıyordu. Valorant'ta aynı şekilde 170-200 FPS arası alıyordum ama şimdi CS:GO'da 120 130 FPS'lerde alıyorum az önce arkadaşla konuşayım diye DC açtım anında FPS düşmesi yemeye başladım. FPS 70'e düştü drop falan derken 40 FPS oynuyordum gibi bir şey Valorant'ta benzer şekilde 80 FPS alıyorum sabit önümdeki adama sıkmaya başladığım gibi 40 50 FPS'lere düşüyorum. En ufak oyun açtığımda hemen işlemci fırlıyor %100 kullanıma nedeni nedir?

Hocam Malwarebytes ile tarama yapıp, driverları temiz kurulum yapıp bir daha dener misiniz?

Sistemimi yeni aldığım zamanlarda (2 3 ay önce) CS:GO'da 200-300 FPS arası dolaşıyordu. Valorant'ta aynı şekilde 170-200 FPS arası alıyordum ama şimdi CS:GO'da 120 130 FPS'lerde alıyorum az önce arkadaşla konuşayım diye DC açtım anında FPS düşmesi yemeye başladım. FPS 70'e düştü drop falan derken 40 FPS oynuyordum gibi bir şey Valorant'ta benzer şekilde 80 FPS alıyorum sabit önümdeki adama sıkmaya başladığım gibi 40 50 FPS'lere düşüyorum. En ufak oyun açtığımda hemen işlemci fırlıyor %100 kullanıma nedeni nedir?

Şaka gibi ama GTX1050 aldım biraz önce bende de oyun açılırken donuyor 60 70FPS vermesi gereken oyunda 5-10FPS donuyor kalıyor.

Hocam 1050 artık öldü ya.

Hocam Malwarebytes ile tarama yapıp, driverları temiz kurulum yapıp bir daha dener misiniz?

Hocam 1050 artık öldü ya.

Hocam haklısınızda bende 3 ay önce aldım PC'yi işte bir cahillik ettim yaşım 15 öyle kafama göre al sat yapamıyorum sahibindene bakınca 10 katı iyi PC'ler varda işte babama söylesem dövecek. D

Hocam bende 1050 Ti kullanıyorum ve hiçbir sorun yaşamıyorum güncel oyunlarda zorlanması normal ama Valorant'ta böyle bir şey olması normal değil.

Emin değilim hocam crackli Sekiro indirdim ondan virüs bulaştı diyeceğim Kaspersky ile tarama yapıyorum her gün ama emin değilim.

bunlar çıktı hocam

Dosya Ekleri

• Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 27
Emin değilim hocam crackli Sekiro indirdim ondan virüs bulaştı diyeceğim Kaspersky ile tarama yapıyorum her gün ama emin değilim.

Bunlar çıktı hocam

Hocam bunları karantinaya alıp silin daha sonra driverlarada temiz kurulum yapın GeForce Experience'tan o zaman sorun kalırsa bunun yazılımsal olmadığını anlarız.

Geri
Yukarı