GTX 1050 Ti sistemde PUBG Mobile kasıyor

kingkong94

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar, öncelikle sistem özelliklerimi yazayım.
GTX 1050 Ti.
i5 7400.
8 GB RAM 2400 MHz.
Öncelikle kendi düşüncem böyle bir sistemde bu oyunun akıcı bir şekilde oynanması gerektiği. Fakat youtubendan neredeyse bütün videolara bakıp dediklerini yapmama rağmen bu oyunda bir sıkıntı var maalesef. Bu sorunu çözmek için ne yapmalıyım? İşletim sistemi Windows 10 bu arada.

Dostlar, öncelikle sistem özelliklerimi yazayım.
GTX 1050 Ti.
i5 7400.
8 GB RAM 2400 MHz.
Öncelikle kendi düşüncem böyle bir sistemde bu oyunun akıcı bir şekilde oynanması gerektiği. Fakat youtubendan neredeyse bütün videolara bakıp dediklerini yapmama rağmen bu oyunda bir sıkıntı var maalesef. Bu sorunu çözmek için ne yapmalıyım? İşletim sistemi Windows 10 bu arada.

RTX 3060 Ti
64 GB RAM
Ryzen 7 2700 var bende. Emülatör o kadar leş ki bu sistemde bile kasma donma yapıyor bol bol. Bana göre gayet normal bir durum. Evdeki diğer PClerimde de aynı durumlar yaşanıyor. En iyisi hiç oynamamak.

RTX 3060 Ti
64 GB RAM
Ryzen 7 2700 var bende. Emülatör o kadar leş ki bu sistemde bile kasma donma yapıyor bol bol. Bana göre gayet normal bir durum. Evdeki diğer PClerimde de aynı durumlar yaşanıyor. En iyisi hiç oynamamak.
Emülatör görüntü kalitesi çok kötü ve yavaş ağır işliyor gerçekten. Eskiden oynuyordum ama PUBG Lite varken onu oynamam.

Emulatör ayarlarınızı bir daha gözden geçirin motor kısmındaki OpenCL opencl+ DirectX directx+ seçeneklerini teker teker kullanıp oyunu açıp bir 20 dk oynayın illa birinde yüksek performans alacaksınız işlemci kısmonda 8 çekirdeği seçin RAM'ı 4096 yapın düzgünleştiri kapatın DPI ayarlarını görüntü güzel olsun istiyorsanız 480 yapabilirsiniz.

Sanallaştırma kapalı ise açıp deneyin.

Emulatör ayarlarınızı bir daha gözden geçirin motor kısmındaki OpenCL opencl+ DirectX directx+ seçeneklerini teker teker kullanıp oyunu açıp bir 20 dk oynayın illa birinde yüksek performans alacaksınız işlemci kısmonda 8 çekirdeği seçin RAM'ı 4096 yapın düzgünleştiri kapatın DPI ayarlarını görüntü güzel olsun istiyorsanız 480 yapabilirsiniz.

En iyisinden en kötüsünü bütün ayarları denedim. Emülatör sorunlu maalesef. FPS göstergesini açtığımda akıcıda 90 gösteriyor fakat sürekli olarak anlık donma gerçekleşiyor.

Sanallaştırma kapalı ise açıp deneyin.

Sanallaştırma açık. GameLoop gibi emülatörler sanallaştırmayı kullanmadan işi direk çekirdek yükü olarak kullanıyor. Yaşanılan sıkıntıda bundan kaynaklı. Sanallaştırma kullanan PUBG emülatörü bulduğumuzda sorun yaşamayacağımdan kesinlikle eminim. Fakat kullandığım hiçbir emülatör VMware gibi sanallaştırma kullanmıyor maalesef.

Emülatör böyle maalesef hocam.

Geri
Yukarı