GTX 1050 Ti sistemde yazı yazarken klavye gecikmesi

kemal parlak

Hectopat
Benim monitör eski. Ekran kartı yeni ve öğrendiğim bilgiye göre HDMI to VGA kablosu ile bu ikisini birleştirdim ve ekran kartını kullanmaya başladım. Fakat şimdi YouTube'da yorum yaparken klavyede yazdıklarım sonradan geliyor. Sistemim: ASUS GTX 1050 Ti, AMD Ryzen 3 2200G, B450M-K, 8 GB RAM. Ve ayrıca disk kullanımım genelde çok yüksek, yüzde 90-100 arasında. Ne yapmalıyım?
Bilgisayardan pek anlamam ama çıldırmak üzereyim. Bir sorunu çözüyorum, başka sorun çıkıyor ama bildiğim kadarıyla sistemim çok kötü değil ve beni üzmemesi gerekiyor ama ben bilgisayarımın tam performans çalıştığını düşünmüyorum. Beni bu illetle başa çıkmam için yönlendirirseniz mutluluk duyarım.
Şimdiden teşekkürler.

Benim monitör eski. Ekran kartı yeni ve öğrendiğim bilgiye göre HDMI to VGA kablosu ile bu ikisini birleştirdim ve ekran kartını kullanmaya başladım. Fakat şimdi YouTube'da yorum yaparken klavyede yazdıklarım sonradan geliyor. Sistemim: ASUS GTX 1050 Ti, AMD Ryzen 3 2200G, B450M-K, 8 GB RAM. Ve ayrıca disk kullanımım genelde çok yüksek, yüzde 90-100 arasında. Ne yapmalıyım?
Bilgisayardan pek anlamam ama çıldırmak üzereyim. Bir sorunu çözüyorum, başka sorun çıkıyor ama bildiğim kadarıyla sistemim çok kötü değil ve beni üzmemesi gerekiyor ama ben bilgisayarımın tam performans çalıştığını düşünmüyorum. Beni bu illetle başa çıkmam için yönlendirirseniz mutluluk duyarım.
Şimdiden teşekkürler.
Sisteminiz tabii ki kötü değil. Görev yöneticisinden işlemler menüsünü atabilir misiniz? Ve Windows defender+Windows update kapatın.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    310 KB · Görüntüleme: 19
Klavyeden Win + R > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir DWORD (32bit) girdisi oluşturun, ismini DisableAntiSpyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

Klavyeden Win + r > regedit > HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde sağ tık yaparak yeni bir dword (32 Bit) girdisi oluşturun, ismini disableantispyware yapın ve değerini de 1 olarak ayarlayın.

Sanırım yaptım peki hocam bunun yararları ve zararları nedir? Bir de bunu yaptıktan sonra bir şey yapmama gerek kaldımı.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-26 144033.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-26 144033.png
    61,4 KB · Görüntüleme: 20

Geri
Yukarı