GTX 1050 Ti sisteme R5 5600 alınır mı?

Emirhankhn

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba kısaca özetleyeyim. Ekran kartım GTX 1050 Ti işlemcim ise AMD Ryzen 3 1300X.
AMD Ryzen 5 5600 alırsam sistemime yararları nelerdir? Oyunlarda ciddi derecede performans artışı görür müyüm veya bu ekran kartına bu işlemciyi almak saçmalık mı? Cevaplarsanız sevinirim.

Merhaba kısaca özetleyeyim. Ekran kartım GTX 1050 Ti işlemcim ise AMD Ryzen 3 1300X.
AMD Ryzen 5 5600 alırsam sistemime yararları nelerdir? Oyunlarda ciddi derecede performans artışı görür müyüm veya bu ekran kartına bu işlemciyi almak saçmalık mı? Cevaplarsanız sevinirim.
Cs2 Valorant tarzı oyunlar oynuyorsanız FPS artışını gözle görülebilecek seviyede görürsünüz diğer Story ağırlıklı oyunlarda inanılmaz bir değişim göreceğinizi zannetmiyorum.

FPS oyunlarında ciddi artış görülür. AAA oyunlarda çok ufak artışlar görürsün.

FPS oyunlarında gözle görülür büyük fark olur. AAA oyunlarda ortalama derecede artış olur ekran kartını yüksek ihtimalle köküne kadar kullanırsınız. İleride bir GPU yükseltmesi ile birlikte iyi olur.

FPS oyunlarında gözle görülür büyük fark olur. AAA oyunlarda ortalama derecede artış olur ekran kartını yüksek ihtimalle köküne kadar kullanırsınız. İleride bir GPU yükseltmesi ile birlikte iyi olur.

Örnek veriyorum ileride RTX 4070 Ti alsam bu sefer de bu işlemci yanında düşük mü kalır yoksa işlemciyi de değiştirmem gerekir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı