GTX 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

Bütçe
6000 falan çokta pahalıya kaçamam suan

BaranOdncu

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar bilgisayardan pek anlamam 2 3 gündür bu yüzden bayağı bir araştırdım ben vatandan 2017 de PC topladım 1050 Ti 4gv, i5 7500 işlemci, ASUS B250M anakart ve 8 GB G.Skill 2400MHz RAM vardı. Bütçem kısıtlı şu anlık o yüzden çok para harcamak istemiyorum ekran kartları çok pahalı olduğundan şu an sadece işlemci ve anakart almak istedim işlemci olarak i5 10400F düşünüyordum ama herkes yeni nesil daha iyi dediği için i3 12100F veya 12100 almayı düşünüyorum. Anakart olarak da 12. nesil anakartlar epey pahalı, ASUS Prime H610M-A D4 düşündüm RAM'de PC toplamayı düşünmeden önce 2x8 3200MHz RAM almıstım RAM'ler simdilik öyle kalsa da olur daha sonra ramfe yükseltirim. Anakart işlemci ve RAM sıfır oluyor ama ekran kartım 1050 Ti 4 GB olduğundan darboğaz yapar mı? Daha çok FPS oyunları oynuyorum Call of Duty Warzone Valorant CS:GO Rainbow Six: Siege gibi bu yüzden şimdilik ekran kartıma hiç eklemesem aldığım parçalar ile uyuşur mu ekran kartım? Bilmediğimden çok uzun detaylı yazmışım kusura bakmayın şimdiden teşekkürler.

Yalnız şimdi fark ettim işlemci DDR5 diyormuş ama anakart DDR4 uymaz değil mi işlemci için ucuz ama kötü olmayan bir anakart önerir misiniz uymaz ise eğer.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240311_231530_Chrome.jpg
    Screenshot_20240311_231530_Chrome.jpg
    72,6 KB · Görüntüleme: 18
  • Screenshot_20240311_231433_Chrome.jpg
    Screenshot_20240311_231433_Chrome.jpg
    88,8 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
Birbirine uyumlu iki parça da. Size benim tavsiyem hazır sistem almanız olur. Öbür türlü çok daha maliyetli olur sizin için. İlla toplayacaksanız ikinci ele girin derim.

Birbirine uyumlu iki parça da. Size benim tavsiyem hazır sistem almanız olur. Öbür türlü çok daha maliyetli olur sizin için. İlla toplayacaksanız ikinci ele girin derim.
Hazır sistemler en az 20bin tl çoğu ekran kartı ücreti zaten ben ise ekran kartımı değiştirmeden işlemcim ve anakartımı yenileyip performansımı arttırabilir miyim merak ediyorum.

Hazır sistemler en az 20bin tl çoğu ekran kartı ücreti zaten ben ise ekran kartımı değiştirmeden işlemcim ve anakartımı yenileyip performansımı arttırabilir miyim merak ediyorum.
Ekran kartınız bu işlemci için yetersiz kalacaktır, darboğaz yaşarsınız oyunlarda. Değiştirmenizi tavsiye ederim.

1 yıl önceki yazılara baktım da ekran kartı güçlü olmadığı için işlemci her türlü kaldırır o kartı falan dediler ikilemde kaldım ne yapıcam bilmiyorum
Hocam şimdi sistemi oyun odaklı yapacağınız için tam verim alamazsınız ekran kartı yüzünden oyunlarda, düşük fps ile oynarsınız. Eğer dediğiniz gibi bütçeniz kısıtlıysa sonraya bırakırsınız ekran kartını darboğaz sistemi kullanmaya engel bir şey değil yani. Güç kaynağınız nedir?

Rampage cobra kasasının güç kaynağı var tam bilmiyorum modelini ama 600w yazıyor kasa açıklamasında ya dediğim gibi pc yi kullanırken yavaş yavaşda arttırayım diyordum işlemci güçlü olacak bana göre anakartta ortalama olacak ekran kartını da değiştiğim parçaları sattıktan sonra 4070 veya 3060 arası bir ekran kartı alır takarım diyordum ama bu 1 yılımı alır muhtemelen

Geri
Yukarı