GTX 1050 Ti Sonrası Oyunlarda Düşük Performans

Taha E.

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Eski ekran kartım olan AMD Radeon 4800 ekran kartını bilgisayardan çıkartıp GTX 1050 Ti taktım ancak aralarında çok fazla fark olacakken ikisi oynadığım oyuna aynı performansı veriyor. DDU ile driverlarını sildim ve internetten Nvidia driverlarını yükledim.
Bu arada monitörü değiştirdim ve 1366x768'den 1920x1080 monitöre geçtim, bu bir FPS düşmesi nedeni olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok az bir darboğaz olabilir ama FPS farkı yok diyorsun, işin o kısmı çok acayip.

1080P ile 720P arası FPS’ler tabi ki fark eder ama yine de fark olması gerekiyor.

MSI afterburner indirip CPU, GPU kullanım yüzdelerini, FPS’ini falan bir analiz edip yazar mısın ?
Ve hangi oyunda hangi ayarlarla oynadığınıda. Aksi bir durum varsa belirtirim.

Kesin Olmaya Bilir Ama Sen Bi Aygıt Yöneticisine Bakarmısın Ekran Kartını Görmüyor Olabilir Bendede Aynı Sorun Vardı Anakartımın Ddr Yetmiyordu Ddr 4 Aldım Düzeldi.

Ddr Kaç Anakartının

Darboğazdan kaynaklı bir sorun olabilir diye düşünüyorum. Oyun Gpu'dan fazla Cpu üzerinde işlem yapıyorsa, ekran kartını yenilemek işe yaramayabiliyor. Tabi kesin değil dediklerim elbette, fakat aklında bulunsun.

Hd 4800 giriş seviyesi bir kart. Ayrıca 1366x768'den 1920x1080'e geçiş yapman az biraz fps düşüşüne neden olabilir ama öyle aman aman bir düşüşte olmaz. İşlemcin de ekran kartını darboğaz yapmıyor. En iyi sonucu Msi After Burner yükleyerek alabilirsin. Bir yerde hata yapıyorsun ama uzaktan anlamamız mümkün değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı