GTX 1050 Ti The Witcher 3 düşük performans

İşletim sistemi
Windows 10

MR.X.

Hectopat
Daha fazla  
Witcher 2'yi yakın zamanda bitirdim ve sevdim. Şimdide Witcher 3'e geçtim fakat performans problemleri yaşıyorum. Medium ayarlarda maximum 50 FPS alıyorum fakat sistemim oyunun sistem gereksinimlerini rahatlıkla karşılıyor.
Sistemim:
Intel(r) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
Not: Oyun SSD'ye kurulu ve ekran kartı sürücüsü güncel.

Oyunu medium ayarlarda 60 FPS de oynama şansım var mı?

Witcher 2'yi yakın zamanda bitirdim ve sevdim. Şimdide Witcher 3'e geçtim fakat performans problemleri yaşıyorum. Medium ayarlarda maximum 50 FPS alıyorum fakat sistemim oyunun sistem gereksinimlerini rahatlıkla karşılıyor.
Sistemim:
Intel(r) Core(tm) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz.
16 GB RAM.
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.
Not: Oyun SSD'ye kurulu ve ekran kartı sürücüsü güncel.

Oyunu medium ayarlarda 60 FPS de oynama şansım var mı?
Fps değerleri normal, Ndivia'nın witcher için özel birkaç ayarları var. Yok saçları daha güzel gösteriyor vs. onları düşürerek 60 fps elde edebilirsiniz.

Oyunun grafik ayarlarından kenar yumuşatmayı, çizim uzaklığını ve çimen veya bitki görünürlük mesafesini ortaya alarak dener misin.

Yüksek ayarlarda 50-55 FPS alma şansın var.

İleri Düzey İşleme seçeneğindeki her şeyi kapatabilir veya düşüğe alabilirsin. Ancak FPS'yi en fazla etkileyen şey, NVIDIA Hair Works'tur. Hair Works seçeneklerinin hepsini kapatın, FPS gözle görülür bir biçimde artacak. Hair Works aşırı saçma bana göre. Ve kapalı olduğunda daha hoş gözüküyor.

Oynaması gerek ben de aynı kartla full ayarlarda rahat oynadım. Birkaç ayarı vardı ismini hatırlamıyorum bu tüylerin dalgalanışını gösteren bir şeydi sanırım bunun gibi ufak tefek şeyler FPS düşürüyor fazlaca. Birkaç ayar yaparsan yüksek grafiklerde rahat oynarsın youtubeda vardır.

Oynaması gerek ben de aynı kartla full ayarlarda rahat oynadım. Birkaç ayarı vardı ismini hatırlamıyorum bu tüylerin dalgalanışını gösteren bir şeydi sanırım bunun gibi ufak tefek şeyler FPS düşürüyor fazlaca. Birkaç ayar yaparsan rahat oynarsın youtubeda vardır.
Nvidia hairwork olması lazım o bahsettiğin ayarın.

Denetim masasından>donanım ve ses>güç seçenekleri>yüksek performans seçili mi?

Hocam dediğiniz ayarı yaptım pek bir şey değişmedi hala Max 50 alıyorum.

Hairworks açıksa kapatın hocam, performansı dibe çeken bir ayar.

Sürücülerden pek anlamıyorum optimize edilmiş versiyonunda zaten kapalı gözüküyor fakat sadece bir tanesi düşük mod da fakat onu da manuel olarak kapatamıyorum. Hatta bir video kayıtı aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yüksek ayarlarda 50-55 FPS alma şansın var.

İleri düzey işleme seçeneğindeki her şeyi kapatabilir veya düşüğe alabilirsin. Ancak FPS'yi en fazla etkileyen şey, NVIDIA hair works'tur. Hair works seçeneklerinin hepsini kapatın, FPS gözle görülür bir biçimde artacak. Hair works aşırı saçma bana göre. Ve kapalı olduğunda daha hoş gözüküyor.

Hocam GPU kullanımını %99 olarak gösteriyor ve sol altta "performans ayarı, mevcut GPU'da desteklenmiyor." diye yazıyor. Hairworks ayarlarınıda manuel olarak değiştiremiyorum.

Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı