GTX 1050 Ti Valorant'ta FPS düşmesi

mrtcbnresmi0

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle selamlar dostlar. Sistemim i3 10. nesil 10100F işlemci, MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4G ekran kartı, Afox 2400MHz 17 cls 4 GB RAM, WD 320GB 5200 RPM HDD.

Soruna gelince 4 GB RAM günümüz için az ve HDD günümüz için tarih öncesi ve evet i5 yerine i3 aldım biliyorum topladığım zamanki bütçem buna yetmişti, i3 10100F'in kararlı çalışması için 16 GB RAM gerekiyormuş. Merak ettiğim burada hard disk mi yavaş kalıyor da drop oluşuyor? 4 GB RAM işlemciye darboğaz mı yapıyor yoksa ekran kartı ya da işlemcim kötü mü? Özellikle Valorant oyununda yüksek ayarlarda bile 200 FPS üstü alırken oyunda hareket bile ettirmeyecek droplar oluşuyor, oyun sürekli donuyor özellikle maç başları.

Sorun RAM değil mi HDD değil mi yoksa direkt işlemci ve ekran kartım mı çöp? Teşekkürler.

Not: Sıcaklık değerleri 1050 Ti 60 derecede fanları açıyor daha 47 57 arasında. İşlemci 4.7 GHz'de 50 60 derecelerde ve hikayeli yani CoD serisi oyunlarda her şey yüksekte donmasız oynuyorum. Acaba Valorant'ta bir sıkıntı mı var?

Son düzenleyen: Moderatör:
Maç başlarında donma sebebi kaplamaları geç yüklediği için HDD'den dolayı, normal bir şekilde drop girmesi de RAM'den kaynaklı.

10100F i 4,7 GHz de çalıştırmayı nasıl başardınız ?
Dostum daha açtığım ilk konuda ban yediğim için 2. hesapla geldim düzeltiyorum 4,07 0 yüzünden alttaki eleman da güzel dalga geçmiş.
Foruma gireli 10 dakika oldu Valorant ile alakalı 3 tane konu gördüm. Sanırsam son güncellemesi sorunlu.
Evet genel anlamda oyunculardan duyuyorum bu sıkıntıyı ama bendeki sorun yazılım sorunu gibi gelmedi bana.
Maç başlarında donma sebebi kaplamaları geç yüklediği için HDD'den dolayı, normal bir şekilde drop girmesi de RAM'den kaynaklı.
Genel olarak 4GB daha ram eklersem yeterli olur mu , bir de 2400Mhz ram için yeterlimi üstünü almam gerekiyor mu?

Sanırım SSD ve 8 GB daha RAM takviyesi yapman gerekiyor. 4 GB RAM'in büyük kısmını Windows kullanıyor. İşlemci ve ekran kartı Valorant oynamak için fazlasıyla yeterli diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı