GTX 1050 TI ve ASUS VP228HE Monitör için HDMI 2.0 Kablo Önerisi

erkanlu

Kilopat
Daha fazla  
Monitörün içinden sadece VGA kablosu çıktı. Ekran kartının VGA girişi olmadığı için HDMI kablo alacağım. Biraz araştırma yaptım, ürün yorumlarını vs. okudum ama çok farklı yorumlar olduğu için karar veremedim.

Mümkünse ucuz olan ve 50 TL'yi geçmeyen kaliteli HDMI 2.0 kablo önerebilir misiniz?

Fiyati burada 8 € civarlarinda ve HAMA marka kablolari öneriyorum.

5 TL'ye de var 100 TL'ye de Kerem Enginar asagidaki videosunda anlatmis bayagi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sevgiler :)

Kerem Enginar kabloların üzerinde yazan sürüm standardının pazarlama stratejisi olduğunun farkında değil. :)

O kadarini bilemiyecegim vallahi. Mesela 2-3 ay önce bir konu acmistim Laptop'dan TV'ye 4K aktarim yapmak icin HDMI kablosu diye. Bayagi pahali birsey almistim sanirim 50 € falandi. Kullanacaginiz yere ve bütceye göre degisir yani.

Bende 1.3 HDMI var 2.0 HDMI kullansam arada fark olurmu? PC 2.0 destekliyor. Lakin manitörün destekleyip desteklemediğini bilmiyorum. Arada oyun falan oynarken ekrandan görüntü gidiyor geri geliyor. Kablodan mı kaynaklıdır?

MSI GTX 1050 TI GAMING X ile ASUS VP228HE monitöre uyumlu HDMI kablo arıyorum. 1080p (1920x1080) çözünürlükte 60 HZ destekleyen kaliteli HDMI kablo önerebilir misiniz? HDMI 2.0 ve fiyatı 50TL'yi geçmezse daha iyi olur.

Kararsız kaldığım 3 kabloyu aşağıya ekledim. Sizce hangisi daha iyi ve 1080p çözünürlükte sorunsuz şekilde 60 HZ verebilirler mi?

Philips SWV5401H 4K Destekli 1,8m Ethernet HDMI Kablo ( Fiyatı
Philips SWV4432S/10 4K 3D Destekli Gold Hdmı Kablo (1,5 Fiyatı
Dark v2.0 2mt, 4K / 3D, Ağ Destekli, Altın Uçlu HDMI Kablo Fiyatı

Ayrıca araştırırken bunu gördüm HDMI Premium Sertifikalı olduğu yazıyor. Sizce doğru mu? Alsak değer mi?
V2.0 HDMI Premium Sertifikalı Paugge 4K Ultra HD 4096x2160 60Hz HDR Destekli 2 Metre HDMI Kablo - 7NA72B

@Neşeli Enginar siz iyi kazıklanmışsınız açıkçası. :D
HDMI Premium sertifikası da pazarlama oyunu gibi bir şey. Anakartın RAM QVL listesine benziyor daha çok. Gereksiz.
Zaten 1080p 60 Hz için alacağınız HDMI kablosunda bu kadar düşünmenize gerek yok. Alın düzgün bir markadan bir tanesini, geçin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı