GTX 1050 Ti ve i3 4130, M&B: Bannerlord grafik ayarları sorunu

Sercan Turunç

Centipat
Makaleler
1
Selamlar. Bannerlord'u yükledim sonunda. Yalnız şöyle bir sıkıntılı durumum var. Oyunu ilk açtığımda grafik ayarları yüksekti ve oyun çok az kasıyordu. Ben de hiç kasmasın diye ortaya aldım ve daha çok kastı. En düşüğe alınca da oyun çöktü. Gerçekten sebebini anlamadım. Yüksek ayarlardayken daha fazla kasması gerekmiyor muydu? Bilgisayarım.

GTX 1050 Ti 4 GB.
i3 4130 3.40GHz.
8 GB RAM DDR3.
SSD bilgisayarımda yok.

Öncelikle oyunlarda ayarları sürekli kısmak iyi performans verir mantığından kurtulmamız gerekiyor. Sen tüm ayarları kısınca ekran kartın tam yükte çalışmayacaktır buda senin oyununu akıcılık yönünden olumsuz etkileyecektir. Senin yaşadığın durum bu. Bunun dışında oyun daha gelişim aşamasında optimize durumunu daha da düzeltceklerdir.

Öncelikle oyunlarda ayarları sürekli kısmak iyi performans verir mantığından kurtulmamız gerekiyor. Sen tüm ayarları kısınca ekran kartın tam yükte çalışmayacaktır bu da senin oyununu akıcılık yönünden olumsuz etkileyecektir. Senin yaşadığın durum bu. Bunun dışında oyun daha gelişim aşamasında optimize durumunu daha da düzeltceklerdir.

HMM teşekkür ederim tekrar yüksek ayarlarda deneyeceğim. Peki yüksek ayarlarda oynamam bilgisayarı daha çok yorar ve ısıtır mı?

Selamlar. Bannerlord'u yükledim sonunda. Yalnız şöyle bir sıkıntılı durumum var. Oyunu ilk açtığımda grafik ayarları yüksekti ve oyun çok az kasıyordu. Ben de hiç kasmasın diye ortaya aldım ve daha çok kastı. En düşüğe alınca da oyun çöktü. Gerçekten sebebini anlamadım. Yüksek ayarlardayken daha fazla kasması gerekmiyor muydu? Bilgisayarım.

GTX 1050 Ti 4 GB.
i3 4130 3.40GHz.
8 GB RAM DDR3.
SSD bilgisayarımda yok.

Oyun en az 12 GB RAM yiyor. Tavsiyem 16 GB RAM yapmanız.

ekran kartı fena değil ama işlemci oyun için çok yetersiz. minimum sistem gereksinimlerinde 8. nesil işlemci yazıyor. (O da minimum).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı