R5 2600X ve GTX 1050 Ti Bannerlord oynarken sıcaklık artıyor

0-FuRKaN-0

Hectopat
Sistem özelliklerim:

İşlemçi: Ryzen 5 2600X

Ekran kartı: GTX 1050 Ti Gaming X

RAM: 16 GB

SSD: 256 GB

HDD: 1 TB

Dostlarım 8 yıldır beklediğim oyun çıkınca hemen alıp oynamaya başladım. Oyun yeni çıktığı için optimizasyon sorunları var ama oynaya biliyordum. MSI Afterburner ile değerlere bakmak istedim işlemcimin 70 derece olduğunu görünce direkt kapadım stok soğutucu kullanıyorum kasamda 4 adet Fan bulunuyor. PC dinlendikten sonra CS açtım ve düşük FPS ile karşılaştım 80 FPS ile oynuyordum. Aldığım FPS düştü işlemcimin sıcaklık değerine baktığımda 60 derecelere geliyor geçiyor bazen. 60 derece yüksek bir derece değil biliyorum ama ilk defa bilgisayarımda böyle sıcaklık değerleri görüyorum. Normalde 50-48 derecelerde geziyordu ve FPS'de düşünce bilgisayarın başına bir şey gelmesinden korkuyorum. Acaba başka bir soğutucuya geçme zamanı geldi mi? Sabah değerler normale gelir mi? Acaba çok mu abarttım 3-4 günde 45 saat Bannerlord oynayarak bilgisayarı fazla mı yordum? FPS düşüklüğünün nedeni ne olabilir yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.
Bilgisayarın içini temizliyorum düzenli olarak format atıyorum. Bilgisayarı alalı 1 yıl oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcaklık değerleri normal. Endişeye gerek yok termal macunu kontrol edersiniz ara sıra yeterlidir. PC ilk açılıştaki oyun FPS değerleri ile uzun oynayış sonrasındaki FPS değerleri farklı ise macun yenileyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı