GTX 1050 Ti ve i3 8100 Sistem Nasıldır?

Wiex

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar öncelikle PC özelliklerini vereyim iyi mi, kötü mü bir eleştiri söyleyin:
  • Ekran kartı: Asus Cerberus GTX 1050 Ti 4 GB
  • Anakart: Asus Tuf B360- Gaming Plus
  • RAM: Kingston HyperX Fury 4x2= 8GB
  • İşlemci: İntel Core i3 8100 3.60 GHz
  • HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 RPM
  • SSD: WD 120 GB
  • Monitör: Asus VP228HE 1ms 60Hz
  • Kasa: Aerocool Aero300 500W 80+
  • Wireless: TP-LINK TL-WN722N 150Mbps kablosuz USB ( bunu neden yazdım bilmiyorum :D 150Mbps iyimi :D )
Güncel oyunlarda en üst grafiklerde kaç fps alırım ve bilgisayar yarın yada diger gün gelecek montaj yapılacak Win 10 kurulacak ilk yapacaklarım nedir en son 10 sene önce yeni laptop almıştım

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekler 4x2 yerine 8x1 kullanılabilirdi çünkü İntel sistemlerde pekte farkı yok.
Asus Cerberus hakkında olumsuz yorumlar mevcut ( soğutma bloğunun yetersizliği )
Onun dışında fena gözükmüyor.

arkadaşlar 2x4 ün yanına 8 gb takılamıyomu 4 slot var 2 si doldu ilerde bi 8 gb ilerde 8 yada 16 gb durma baglı ?
Merhaba.
Intel Coffee Lake i3 8100 3.6GHz, GTX1050Ti 4GB, 8GB DDR4, 1TB HDD Oyun Bilgisayar

Bu sistem işini görür.

Bu da sistenin bu bilgisayarla yaptığı test videosu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

herşeyi araştırdım öncelikle pcnin parçalarını sipariş verdim yarın gelebilir bu yüzden parça önerisi yada bilgisayar önerisi beklemiyorum sistem iyimi güncel oyunlarda fps tahminleri ve bu arada söyledigin sistemi görmüştüm sistem

Son düzenleme:
Aynı ikili bende de var. Oyunlardaki performansı gayet iyi ancak anlamadığım bir sebepten CS:GO'da en low 1080P 150-180 fps'leri bile zor görüyorum. Sisemi alırsanız kaç fps aldığınızı da yazar mısınız?

Keşke almadan önce buraya screen shot atsaydın. İ3 yerine G4560 alınabilir sonradan işlemciyi daha iyi bir şeyle değiştirebilirsin. Çünkü 1-2 yıl daha fazla dayansın diye 500-600 TL vermenin bir mantığı yok. Soruna gelirsek; Youtube'dan birkaç benchmark videosu izleyebilirsin, UserBenchmark'ta Fps ölçümü için özel bir menü var oradan bakabilirsin. Bana sorarsan 1050 Ti'ın gücü hiçde hafife alınacak bir güç değil. Battlefield 1 ultra ayarlarda akıcı oynarsın! Gta 5 very highda 60 fps garanti, The Witcher 3 orta-yüksek akıcı, Csgo ve Lol'den bahsetmiyorum bile.

Keşke almadan önce buraya screen shot atsaydın. İ3 yerine G4560 alınabilir sonradan işlemciyi daha iyi bir şeyle değiştirebilirsin. Çünkü 1-2 yıl daha fazla dayansın diye 500-600 TL vermenin bir mantığı yok. Soruna gelirsek; Youtube'dan birkaç benchmark videosu izleyebilirsin, UserBenchmark'ta Fps ölçümü için özel bir menü var oradan bakabilirsin. Bana sorarsan 1050 Ti'ın gücü hiçde hafife alınacak bir güç değil. Battlefield 1 ultra ayarlarda akıcı oynarsın! Gta 5 very highda 60 fps garanti, The Witcher 3 orta-yüksek akıcı, Csgo ve Lol'den bahsetmiyorum bile.
Oyunlarda evet çok iyi performans alıyorum ama CS:GO oynarken işlemci kullanımım %80, GPU kullanımım ise %30. Bir arkadaşımın i3 yerine g5400’ü var ve 200 fps nin altına inmiyor. Sadece ekran kartı overclock’lu. İnternetten bencmarklar izledim ve millet yine 200-250 fps alıyor. Ben 200’ü hiç görmedim bile.Bununla ilgili bir konu açmıştım yardımcı olabilirseniz oradan konuşabiliriz.

Oyunlarda evet çok iyi performans alıyorum ama CS:GO oynarken işlemci kullanımım %80, GPU kullanımım ise %30. Bir arkadaşımın i3 yerine g5400’ü var ve 200 fps nin altına inmiyor. Sadece ekran kartı overclock’lu. İnternetten bencmarklar izledim ve millet yine 200-250 fps alıyor. Ben 200’ü hiç görmedim bile.Bununla ilgili bir konu açmıştım yardımcı olabilirseniz oradan konuşabiliriz.
Konuya yazdığım çözümü dener misiniz acaba? Bende işe yaramıştı, sizdede yarayacağını umuyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı