GTX 1050 Ti ve i5 7500 sistemde CS:GO düşük FPS

Watch1q

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar ben i5 7500, MSI GTX 1050 Ti ekran kartına sahibim. 8 GB da RAM var. Birçok yazıda gördüm, 300 FPS, 250 FPS, 200 altına düşmüyor gibi yazılara denk geldim ama ben 200 altında FPS görüyorum. Hep değil ama sıklıkla düşüyor. Yani sabit 200 veya 300 FPS alamıyorum. Sizce sebebi nedir? Virüs vb. mi yoksa ayar falan mı yapmam gerekiyor? Oyun içi, masaüstü falan. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme geldikçe o düşer yazılara bakma sen orta seviye veya düşük seviyedir o FPS'leri alır bende Ryzen 5 3600 16 GB RAM 1050 Ti var 1080p de 270FPS alıyorum.

Görüntü ayarlarınız neler? Oyun işlemci tabanlı yani arkada işlemcinizi sömüren bir program varsa FPS düşürebilir. Grafiklerinizi en düşüğe çekip çoklu CPU açıp kare çözünürlüklerde dener misiniz?

@Watch1q, i5 7500 işlemcisi özellikle aşırı kalabalık ölüm maçlarında çift kanal belleklerle dahi yer yer 190 FPS'leri gördürecek bir işlemci (yedek sistemimde kendim kullanıyorum hala) 2 V 2 Wingman'da ise bu değerler 250-300 FPS+ civarına kadar çıktığı gibi 5 V 5 rekabetçi modda 200-250+ FPS sağlayabiliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistemin termal ve mekanik anlamda problemi yoksa RAM'i 2x8 yapman ilk etapta yapabileceğin en sağlıklı seçeneklerden biri olur, öte yandan 2X4 şeklindeki çift kanal 8GB'ın da benzer performansı vereceğini unutmamakta fayda var.

Son düzenleme:
İşlemci çok iyi değil. FPS de sabit kalmaz, tünelden çıkınca falan illa bi düşüş olur.
çözünürlüğü 1024x768 yap (en iyi çözünürlüktür)

Diğer ayarları da bu videodan yapabilirsin ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Başlatma seçenekleri için biraz araştırma yapman lazım. Güncel komutlar baya faydalıdır.

Son olarak da monitör Hz'nin çok üstündeki FPS değerleri bir şeyi değiştirmez. Eğer 60hz veya 75hz monitörün varsa FPS'yi Hz x 2'ye sabitle.

Görüntü ayarlarınız neler? Oyun işlemci tabanlı yani arkada işlemcinizi sömüren bir program varsa FPS düşürebilir. Grafiklerinizi en düşüğe çekip çoklu CPU açıp kare çözünürlüklerde dener misiniz?

Görüntü ayarlarım gölge kalitesi yüksek shader efekt yüksek diğerleri de düşükte keskinlik yumuşatma 8X çoklu CPU açık dediğiniz gibi.
Güncelleme geldikçe o düşer yazılara bakma sen orta seviye veya düşük seviyedir o FPS'leri alır bende Ryzen 5 3600 16 GB RAM 1050 Ti var 1080p de 270FPS alıyorum.

Hocam görünce bazı yerlerde bende mi anormal bir şey var dedim.
@Watch1q, i5 7500 işlemcisi özellikle aşırı kalabalık ölüm maçlarında çift kanal belleklerle dahi yer yer 190 FPS'leri gördürecek bir işlemci (yedek sistemimde kendim kullanıyorum hala) 2 v 2 Wingman'da ise bu değerler 250-300 FPS+ civarına kadar çıktığı gibi 5 v 5 rekabetçi modda 200-250+ FPS sağlayabiliyor.

Sistemin termal ve mekanik anlamda problemi yoksa RAM'i 2x8 yapman ilk etapta yapabileceğin en sağlıklı seçeneklerden biri olur, öte yandan 2x4 şeklindeki çift kanal 8 GB'ın da benzer performansı vereceğini unutmamakta fayda var.

Ne yapmamı önerirsiniz peki.
İşlemci çok iyi değil. FPS de sabit kalmaz, tünelden çıkınca falan illa bir düşüş olur.
Çözünürlüğü 1024x768 yap (en iyi çözünürlüktür)

Diğer ayarları da bu videodan yapabilirsin;

Başlatma seçenekleri için biraz araştırma yapman lazım. Güncel komutlar bayağı faydalıdır.

Son olarak da monitör Hz'nin çok üstündeki FPS değerleri bir şeyi değiştirmez. Eğer 60Hz veya 75Hz monitörün varsa FPS'yi Hz X 2'ye sabitle.

Faydası olur umarım tek tek bakacağım hepsine söylediklerinize teşekkür ederim ya bir an dedim bende mi anormal bir şey var yani çünkü bazı yerlerde gördüm FPS benimki düşük arkada bir şey de çalışmıyor yani garipsedim.

Görüntü ayarlarım gölge kalitesi yüksek shader efekt yüksek diğerleri de düşükte keskinlik yumuşatma 8X çoklu CPU açık dediğiniz gibi.

Hocam görünce bazı yerlerde bende mi anormal bir şey var dedim.

Ne yapmamı önerirsiniz peki.

Faydası olur umarım tek tek bakacağım hepsine söylediklerinize teşekkür ederim ya bir an dedim bende mi anormal bir şey var yani çünkü bazı yerlerde gördüm FPS benimki düşük arkada bir şey de çalışmıyor yani garipsedim.

Düşük grafiklerde oynayabilirsin. MXAA 4X olarak açın diğerleri düşükte olsun. Esporcular çoğunlukla böyle yapıyor.

Ama efekt ve shader detayı yanıcı arkası falan görmede avantaj sağlıyor diye biliyorum onu da mı düşük yapmalıyım.

Çoğu esporcu böyle kullanıyor ve bende hiç fayda ettiğini görmedim. Renk ayarları yapıyorlar NVIDIA üzerinden. Onlar daha çok belli ediyor molotof arkasını ama ben kullanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı