GTX 1050 Ti ve i7-3770 Donma Sorunu

AhmetUçar333

Hectopat
Ekran kartı %99
İşlemci %20
Darboğaz var sanırım.

HDTune ile tarattım error çıkmadı foto koydum.
Ekran kartı driver güncel.
Memtest86 ile RAM tarattım eror çıkmadı.
i7 3770 3.4 GHz
RAM 8 GB
Ekran kartı 1050 Ti ASUS

PUBG oynarken bi yer bakınca ya da LOL'de bir saniye donuyor.

BIOS ayarları default, bir tek EIST ve Intel Turbo Boost kapattım onlar darboğaz yapıyormuş diye duydum.

MSI Afterburner değerleri LOL dk 5'te çekilmiştir en düşük ayarlarda bile drop yiyorum.

Dosya Ekleri

• pop.PNG
    pop.PNG
    27,9 KB · Görüntüleme: 189
  • akk.PNG
    akk.PNG
    12,1 KB · Görüntüleme: 165
Bir çok foruma baktım ama hdd den drop olmaz diyolar.
Beyler lol de en düşük ayarlardayım hala fps düşüyo sonra 200 oluyo biri yardım etsin.

Ben Pubg HDD'yken drop yiyordum (HDD bozuk olduğunu anladım) sonra SSD'ye aldım sorun çözüldü. Pc kötü değil yani gayet yeterli yani bu yüzden aklıma harddisk geliyor bilmiyorum belki başka bir problem vardır.

Ekran kartı %99
İşlemci %20
Darboğaz var sanırım.

HDTune ile tarattım error çıkmadı foto koydum.
Ekran kartı driver güncel.
Memtest86 ile RAM tarattım eror çıkmadı.
i7 3770 3.4 GHz
RAM 8 GB
Ekran kartı 1050 Ti ASUS

PUBG oynarken bi yer bakınca ya da LOL'de bir saniye donuyor.

BIOS ayarları default, bir tek EIST ve Intel Turbo Boost kapattım onlar darboğaz yapıyormuş diye duydum.

MSI Afterburner değerleri LOL dk 5'te çekilmiştir en düşük ayarlarda bile drop yiyorum.
Aynı sorun bendede vardı sistemim:
İ7 4790
GTX 1050 Tİ GAMİNG X
8 GB RAM

Konu açtığımda PUBG RAM'i 7202 kullanıyordu koşarken aniden sağa sola baktığımda donuyodu fps düşüyodu 8GB RAM ekledim ve şuan RAM kullanımım 8500 gördüm 16GB yaptım sorun kalmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı