GTX 1050 Ti ve R3 220G sisteme 400W PSU yeter mi?

YavuzSelim1881

Centipat
Herkese selam, bir arkadaşım bundan 1.5 yıl önce İtopya'dan Donanım Arşivi V3 adlı sistemi aldım. İlk başlarda sorun yoktu ama ilerleyen zamanlarda mavi ekran, crash hataları falan almaya başladım oyunlarda. Daha ileriki zamanlarda ise neredeyse oyunlara girememeye başladım, sorunun ekran kartında olduğunu düşünüp 3 kere garantiye yolladım ama 3'ünde de bir hata olmadığını söylediler.

Sorun şu, ekran kartım takılı iken oyunlara girdiğimde oyunlarda ekran donması, crash hataları alıyorum ama ekran kartımı çıkartıp işemciyle oyunlara girdiğimde oyunlar sıkıntısız bir şekilde calısıyor, sistemin PSU sunun yetersiz ve markasının kalitesiz olduğunu söylüyorlar. Benim düşüncem PSU ekran kartına yeterli gücü veremiyor, o yüzden ekran kartı takılı ıken hataları alıyorum ama ekran kartımı çıkardıgımda işlemci daha düşük güç isteyen bir şey oldugu ıcın PSU ıslemcıye güç verebılıyor, yeni bir PSU almaya karar verdım ama emın olmak ıstıyorum. Yardım ederseniz sevinirim.
  • MSI GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition
  • Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics
  • MSI A320M Pro VH Plus
  • Corsair 8 GB Vengeance LPX siyah 3000MHz CL16 DDR4 RAM
  • Poweboost ATX PSU 400W PSU

Powerboost markası kaliteden yoksun bir marka. Kağıt üstünde 400W yazarlar, tam olarak kaç W çektiği bilinmez. İlk başta bütün parçaları tek tek stress testine sokun, ardından bunu tüm sistem olacak şekilde yapın. PSU dışında başka bir parçada da sorun olabilir.

Öneriniz için teşekkür ederim fakat yaşadığım problem sizce de psu ile mi ilgili ?
O PSU hem sertifikasız hem de hakiki Çin malı. Sorun ondan kaynaklı değilse bile ondan kurtulun. Ciddi söylüyorum. Ben olsam o PSU'ya değil sistem eşeğimi emanet etmem. PSU değil zaten C4 sınıfına girer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı