GTX 1050 Ti Video Açıldığında Ekranın Kapanıp Açılması

Merve Yalçın

Hectopat
Merhabalar. Windows 10 kullanıcısıyım. Ekran kartım Evga GTX 1050 Ti, anakartım MSI H110M Pro VD, monitörüm Samsung S22F350. Video ya da film gibi herhangi bir oynatıcı açtığımda ekranım 2 saniyeliğine kapanıyor ve tekrar açılıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Sistem özelliklerinizi detaylı bir şekilde belirtin.
Videoları hangi programla açıyorsunuz ?

Sistem özelliklerinizi detaylı bir şekilde belirtin.
Videoları hangi programla açıyorsunuz ?

Üstteki yazdığım soruna ek olarak, PUBG açılırken crush hatası veriyor.
Bios güncelleme, sürücüleri güncelleme, windows güncelleme, driver güncelleme yollarını denedim.
Hatta msi live update 6 programını yükleyip eksik ya da güncel olmayan tüm programları güncelledim ve yükledim.
Fakat hala sorunum devam ediyor.
Adobe flash player yüklemeyi de denedim. Bu arada video ve filmleri internet ve youtube üzerinden açmayı denedim. Youtube'de herhangi bir videoyu açarken bir kaç saniyeliğine ekran kapanıyor. Açılırken ekrana hdmı yazısı çıkıyor ve ekran açıldığında video sorunsuz bir şekilde izlenebiliyor.
Adsız.jpg
Sistem özelliklerime dair resmi yükledim.

konu güncel

Merhaba,öncelikle doğru ekran kartı driver kurduğundan emin ol.CD ile kurduysan kesinlikle doğrudur ancak yan programlardan yardım alarak kurduysan maalesef hatalar olabiliyor.Veya driver kurarken bilgisayarı aniden kapattıysan driver yarıda kalırsa bazı hatalar meydana gelebilir.Bana göre bunun en ideal çözümü Ekran kartını Revo Unistaller programı yardımıyla veya Sistem diskinden Unistalller edersen baştan CD ile veya Nvidia sitesinden indirmeyi denersen çözülebilir...

Merhabalar. Windows 10 kullanıcısıyım. Ekran kartım Evga GTX 1050 Ti, anakartım MSI H110M Pro VD, monitörüm Samsung S22F350. Video ya da film gibi herhangi bir oynatıcı açtığımda ekranım 2 saniyeliğine kapanıyor ve tekrar açılıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Merhaba,öncelikle doğru ekran kartı driver kurduğundan emin ol.CD ile kurduysan kesinlikle doğrudur ancak yan programlardan yardım alarak kurduysan maalesef hatalar olabiliyor.Veya driver kurarken bilgisayarı aniden kapattıysan driver yarıda kalırsa bazı hatalar meydana gelebilir.Bana göre bunun en ideal çözümü Ekran kartını Revo Unistaller programı yardımıyla veya Sistem diskinden Unistalller edersen baştan CD ile veya Nvidia sitesinden indirmeyi denersen çözülebilir...

Teşekkürler, söylediğinizi yaptım ve driveri silince sorun ortadan kalktı ancak Nvidia sitesinden tekrar driver kurduğumda aynı sorunla tekrar karşılaştım.

Konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok seviniriz.
Geriye dönük sürücüleri de denedik. Fakat sonuç yine aynı.
Sürücüleri kaldırdığımızda her şey normale dönüyor.
Ama taktir edersiniz ki, sürücüsüz oyun oynamak mümkün değil.
Sanıyorum ki son çare zaten sıfırdan kurduğumuz Windows 10 64 bit sürümünü yeniden kurmayı denemek.

Konu güncel.

Konu ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok seviniriz.
Geriye dönük sürücüleri de denedik. Fakat sonuç yine aynı.
Sürücüleri kaldırdığımızda her şey normale dönüyor.
Ama taktir edersiniz ki, sürücüsüz oyun oynamak mümkün değil.
Sanıyorum ki son çare zaten sıfırdan kurduğumuz Windows 10 64 bit sürümünü yeniden kurmayı denemek.
Konu güncel.

Merhaba. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım size. Aşağıda ki adımları uygular mısınız?

1- Nvidia ve Intel Grafik sürücülerini kaldırın. (Bilgisayarı yeniden BAŞLATMAYIN)
(Birinci adımdan sonra Windows Otomatik sürücü yüklemeyi devre dışı bırakın. Devre dışı bırakmak için; Bilgisayar sağ tık>Özellikler>Gelişmiş sistem ayarları>Donanım>Aygıt Yükleme ayarları>Hayır'ı seçin>Değişiklikleri kaydet)
2- DDU Programı ile sırasıyla Intel ve Nvidia Driverlarını silin.
3- Intel'in sitesinden son sürüm grafik sürücüsünü indirip kurun Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
4- Nvidia'ın sitesinden son sürüm grafik sürücüsünü indirip kurun (Kurulumda "Temiz Kurulum" seçili halde kurulumu tamamlayın ve yeniden başlatın.

Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Videolar genellikle intel ekran kartı ile açılır, Video açtığınızda optimusun devreye girip harici ekran kartını çalıştıracağını sanmam.

İntelin driverları şuan sorunlu, masaüstü sağ tıklamada ve chrome gibi tarıyıcılarda anlık takılmalar oluşuyor. Mart-Nisan gibi yeni driverlar yayınlanacak onu bekleyebilirsiniz.

Merhaba. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım size. Aşağıda ki adımları uygular mısınız?

1- Nvidia ve Intel Grafik sürücülerini kaldırın. (Bilgisayarı yeniden BAŞLATMAYIN)
(Birinci adımdan sonra Windows Otomatik sürücü yüklemeyi devre dışı bırakın. Devre dışı bırakmak için; Bilgisayar sağ tık>Özellikler>Gelişmiş sistem ayarları>Donanım>Aygıt Yükleme ayarları>Hayır'ı seçin>Değişiklikleri kaydet)
2- DDU Programı ile sırasıyla Intel ve Nvidia Driverlarını silin.
3- Intel'in sitesinden son sürüm grafik sürücüsünü indirip kurun Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
4- Nvidia'ın sitesinden son sürüm grafik sürücüsünü indirip kurun (Kurulumda "Temiz Kurulum" seçili halde kurulumu tamamlayın ve yeniden başlatın.

Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.
Dediğiniz her şeyi uygulamıştık. Yinede çok teşekkür ederiz.
Sorun ekran kartının kendisindeymiş. Değişim yoluna gideceğiz.

Videolar genellikle intel ekran kartı ile açılır, Video açtığınızda optimusun devreye girip harici ekran kartını çalıştıracağını sanmam.

İntelin driverları şuan sorunlu, masaüstü sağ tıklamada ve chrome gibi tarıyıcılarda anlık takılmalar oluşuyor. Mart-Nisan gibi yeni driverlar yayınlanacak onu bekleyebilirsiniz.
Çok teşekkür ederiz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı