GTX 1050 Tİ vs GTX 1060 3 GB

1060 3 GB modeli bana pek mantıklı gelmiyor. Yeni nesil oyunlarda yetersiz gelecektir. İşlem gücü yüksek olsa da bellek düşük olduğu icin bazı oyunlarda potansiyel gücü kullanamayacaksınız .

1050TI modelinin de sorunu işlem gücü . 1060 a göre zayıf olmasına rağmen göze hoş görünür biçimde bellek boyutu daha yüksek . Bence bunu da almak çok mantıklı değil . Biraz göz boyama gibi oluyor.

Benim önerim 1060 6 GB veya RX 580-570 modellerinden biri olur .

1060 3 GB modeli bana pek mantıklı gelmiyor. Yeni nesil oyunlarda yetersiz gelecektir. İşlem gücü yüksek olsa da bellek düşük olduğu icin bazı oyunlarda potansiyel gücü kullanamayacaksınız .

1050TI modelinin de sorunu işlem gücü . 1060 a göre zayıf olmasına rağmen göze hoş görünür biçimde bellek boyutu daha yüksek . Bence bunu da almak çok mantıklı değil . Biraz göz boyama gibi oluyor.

Benim önerim 1060 6 GB veya RX 580-570 modellerinden biri olur .
Söylediğiniz modelleri alabilecek bütcem yok maalesef.
RX 570 in de fiyatlarına bakmadım açıkcası

Söylediğiniz modelleri alabilecek bütcem yok maalesef.
RX 570 in de fiyatlarına bakmadım açıkcası

Bulabilirseniz ve fiyat olarak da uygun gelirse RX 470-480 modellerine de bakın derim. Ben de zamanında çok kararsız kalmıştım. RX 470 modelini almıştım son kararımı verip. Performans olarak hiç pişman etmedi . Tabi ben aldığım zaman fiyatı çok güzel konumdaydı. Şimdi biraz güncellenmiş olan 5xx serileri çıktığı icin bulmak zor. Bulursanız da güncel bir kart olduğu icin alabilirsiniz çekinmeyin. Aslında 5xx sürüm kartların mimari bir farkı yok. Ufak bir performans artışı sağlayan bir modifikasyon var sadece .

Eğerki bellek miktarından biraz şüpheli iseniz RX 470 veya RX 570 tercih edebilirsiniz. Performans olarak GTX 1060'dan bir tık aşağı, GTX 1050Ti'dan daha iyidir. Ama iki kart arasında tercih edecek olursak GTX 1060 3GB modeli derim. Yakında okullar kapanıcak belki karne indirimleri ile 6GB versiyonunuda alabilirsin.
Yorumunu atlamışım dostum kusura bakma.
Takip edeceğim 6 GB olan olursa çok iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı