GTX 1050 Ti vs GTX 1060 3GB

Clichy

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Bu iki ürün arasında FPS farkının fazla olduğunu biliyorum. Ancak VRAM sıkıntı oluşturur mu? Oyunlarda donma, kasma yaşanır mı? Genellikle CS:GO ve PUBG oynayacağım. 1310 TL’ye 1060 3GB modelini buldum. Hangisini alsam?

Son düzenleyen: Moderatör:
VRAM sıkıntı oluşturmaz. Her halukarda GTX 1060 çok daha üstün. GTX 1060 tercih edin. VRAM'e takılmayın.

Herkes böyle söylüyor ancak ben de aynı kaygıyı yaşıyorum. Örneğin GTA V'te 2GB ekran kartımın neredeyse tamamını kullanıyor. (VRAM olarak) 3GB yeter mi sıkıntısını ben de yaşıyorum.

Herkes böyle söylüyor ancak ben de aynı kaygıyı yaşıyorum. Örneğin GTA V'te 2GB ekran kartımın neredeyse tamamını kullanıyor. (VRAM olarak) 3GB yeter mi sıkıntısını ben de yaşıyorum.
Kaygı yaşamanıza gerek yok. GTX 1060 çok daha üstün bir kart. VRAM olarak 1 GB geri de olsa kendisini çok güzel telafi ediyor.

Düşünmeniz kabahat olur. İkisini de daha evvelden kullanmış olarak, GTX 1060'ı tek geçerim. Şu an bende 6GB Versiyonu var fakat ben doların yükselmesi ile diğerini satarak 6GB versiyonuna geçtim.(Elimdeki eskimiş ama dolarla birlikte değerlenen diğer parçaları da satarak). Hiç bir sıkıntı yaşatmadı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı