GTX 1050 Ti vs GTX 1060

@WolreaG Elbette oynayın ama niye ederinden fazla veresiniz bir şeye. Ben burada AMD görmediğim için bir şey demedim. Bana kalsa o neslin de o seviyelerde kralı RX 570 derdim. İnanılmaz kas gücüyle çıktı kendi döneminde. Başta 1050 TI ile zar zor kafa tutarken, yazılımın gelişimi ile 1060 serisini zorlar ve hatta oyuna göre tokatlar hale geldi o kart.

GTX 1660 Ti al belli bir müddet kullanırsın diğer dediklerin de iş görür ama 2-3 yıl sonra çıkacak oyunları açıp acmayacagini kimse bilemez lakin 1660 Ti düşük de de olsa açacaktır.
Peki işlemcim kaldırıyor mu? i5-4590.

bütçeyi 3200-3500 e çıkarabilirseniz 2.el rx 6600 düşünebilirsiniz, rtx 3060 ile hemen hemen kafa kafaya kart.
Rx 6600 ikinci el alınmasına karşıyım özellikle mining daha yeni engellenmiş iken şuan ki piyasanın güvenilirliği çok düşük sorun yaşama ihtimali daha fazla diye düşünüyorum

@WolreaG Elbette oynayın ama niye ederinden fazla veresiniz bir şeye. Ben burada AMD görmediğim için bir şey demedim. Bana kalsa o neslin de o seviyelerde kralı RX 570 derdim. İnanılmaz kas gücüyle çıktı kendi döneminde. Başta 1050 TI ile zar zor kafa tutarken yazılımın gelişimi ile 1060 serisini zorlar ve hatta oyuna göre tokatlar hale geldi o kart.
Bende bu kartları düşündüm. AMD yazılımlarında sorun var diye biliyorum o kartlarda.

Rx 6600 ikinci el alınmasına karşıyım özellikle mining daha yeni engellenmiş iken şuan ki piyasanın güvenilirliği çok düşük sorun yaşama ihtimali daha fazla diye düşünüyorum
O fiyatlara çıkamam zaten, işlemcimde kaldırmaz.
Dostum 1050 daha çok online oyunlar için sen 1060 al keyfine bak.
İşlemcime göre diyorsunuz bunu demi?

Haklısınız lakin detaylıca testleri yapılıp alınabilir. 2000 3000 gtx 1060 gibi bir karta vermektense 2.el rx 6600 almak daha mantıklı bir durum.

RDR2 nin gereksinimlerinde i7-4770K gördüm benim ise i5-4590. Yani en az 1050 Ti alsam bile kaldırmaz mı sistemim? 8 GB ramim var kasada.

Bende bu kartları düşündüm. AMD yazılımlarında sorun var diye biliyorum o kartlarda.

Kanka arkadaş RX 570 demişte birincisi sorun var o kartta bende arada sırada ekran karıncalanıyor Wattman ayarları geri yükledi falan diyor performansı güzel fakat ben i310100F ile zar zor oynuyorum. Senin işlemciyle sıkıntı olabilir.

O fiyatlara çıkamam zaten, işlemcimde kaldırmaz.

İşlemcime göre diyorsunuz bunu demi?

Evet.

İhtimal var ama öyle lafı edilecek kadar da yok. Nvidia çok mu masum sizce? Bir dönem RX4-5xx serisi kartlar çok temiz yazılımla çıktı. Sonra bir dönem sapıttı biraz. Şimdi onlardan da eser kalmadı pek. 5-6xxx serilerinde ise hiç o şikayetler gelmedi zaten. 10-15 sene öncesinin AMD ısınıyor dedikodusuna döndü bu iş. Ben kendim yıllarca Intel, Nvidia ve AMD arasında gittim geldim. Henüz bir pişmanlık yaşamadığım gibi, sistemimin son halini tamamen AMD’ye çevirdim.

Sadece AMD tarafında yakın zamanda RX 470-480-570 ve 580 kartlarım oldu. (Güncel olarak ise 6600 XT kullanıyorum) 570’i 2 defa kullandım. Ben sıfır aldım ve kullandım. Son kartımı 3 sene kadar kullanmıştım. 1-2 WHQL olmayan sürücüsü dışında hata yaşatmadı bana.

Nvidia tarafında ise son kullandığım kartlar; GTX 750 TI, GTX 1050 TI(2X), GTX 1060 3GB.

Son düzenleme:
Haklısınız lakin detaylıca testleri yapılıp alınabilir. 2000 3000 gtx 1060 gibi bir karta vermektense 2.el rx 6600 almak daha mantıklı bir durum.
Hocam şu da bir gerçek ki birçok kişi hangi testi yapacağını biliyor ama testten birşey anlamıyor bile ben konu sahibinin de gördüğüm kadarı ile bu riske girmemesi taraftarıyım. Nvidia kartların oyun amaçlı populeritesi daha fazla ve sistem güncellemek isteyen çok kişi var özellikle rtx 4000 serisi geliyor olduğu ve 3000 serisi ucuzladigi için.

Geri
Yukarı