GTX 1050 Ti yükteyken 82 derece

goldmanck

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Windows 10 21 H1 İşletim Sistemi // İntel İ5 9400F İşlemci // 32 GB RAM // GTX 3060 Ekran Kartı // TUF Gaming VG27AQ1A G-SYNC Compatible Oyuncu Monitörü – 27 inç WQHD // Seagate Expansion STEA1000400 1TB 2.5 inç Usb 3.0 Taşınabilir Harddisk Siyah Xtrike Me GM-203 RGB Oyuncu Mouse
MSI Afterburner ayarlarım:

Ekran Alıntısı.PNG

Ayar öneriniz var mı arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özel fan ayarı yapabilirsin dostum da bir termal macununu yenile derim kartın yine güzel bir değer 82 derece ama öneri kart fanı genelde 60 dereceden sonra 33 70 derecelerde ise 55 de çalışır fan hızın biraz düşük.

Özel fan ayarı yapabilirsin dostum da bir termal macununu yenile derim kartın yine güzel bir değer 82 derece ama öneri kart fanı genelde 60 dereceden sonra 33 70 derecelerde ise 55 de çalışır fan hızın biraz düşük.

Kaç olmalı mesela bu işleri pek bilmiyorum.

Sıcaklık limiti 83 olduğuna göre 82 dereceye ulaştığında artık kart ısıyı dengelemek ve bu sınırı aşmamak için clock hızlarını düşürür bu da performans kaybı demek. Termal macunu yenilemenizi tavsiye ederim.

Sıcaklık limiti 83 olduğuna göre 82 dereceye ulaştığında artık kart ısıyı dengelemek ve bu sınırı aşmamak için clock hızlarını düşürür bu da performans kaybı demek. Termal macunu yenilemenizi tavsiye ederim.

Bu limiti 70'lere çeksem bir şey olur mu peki?

Eğer uzun süreli bir fan ömrü olsun diyor isen 60 65 derece için 33 ayarla oyunlarda genelde 70 80 aralığında oluyor o aralıkta 55 işini görür dediğim gibi 85 90 civarı için 80 fan kullanımı falan yapabilirsin.

Ekran kartın %100 fan hız kontrolünü de destekliyor adamlar ona göre yapmış fakat tavsiyemiz fanlarının ömrü uzun olsun çok toz tutmasın.

Şu anki değerlerde sorun yok.

Sorun yok mu? 75W güç çeken ekran kartının 82 derece olması normal değil. Arkadaş modeli yazmamış ancak eğer çok kötü bir model ise normal denilebilir. Sosyalde 85 altı normal diye saçma bir düşünce çıktı ortaya. NVIDIA kartlar 83 derecede performans kısıyor zaten. Eğer 3090 82 derece olsa duruma göre normal diyebilirdim de ortalama soğutmalı bir 1050 Ti 70 derece geçmez.

Geri
Yukarı