GTX 1050 Ti'de nasıl bir hata olabilir?

195353

Kilopat
Yaklaşık 1.5 yıldır rafa kaldırdığım iGame Colorful (Çin üretimi) ekran kartı var.
4-5ay kullanabildim tabii sıfır bir karttı. Bir gün PC açtığımda görüntü yok fakat fanlar çalışıyordu (halen durum aynı) çok belirgin basit bir sorun olabilir mi diye ekran kartını tamamen parçalara ayırdım. Büyüteçle her ikisini inceledim hiçbir sorun yok görünüyordu. Ekran çok temiz yeni alınmış gibi. Başka ekran kartında anında görüntü geldi. iGPU ile PC açtığımda 1050 Ti'yi sorunlu aygıt olarak görüyor ünlem işareti var. Olası sorun ne olabilir? Tamire versem ucuz yollu hayata dönebilir mi? Herhangi bir hız aşırtma vs asla olmadı çalıştığı dönemde 55 dereceyi geçmedi.

Aynı sorunu ben de yaşadım. Bayağı bir araştırma yaptım. Bilgisayarcılara gittim bu kart çöp olmuş süs olarak dursun dediler. Evde mutfak fırınıyla ekran kartımı fırınladım ve ekran kartı düzeldi. 7-8 ay gibi sürede tekrar görüntü vermemeye başlıyor ve tekrar fırınlıyorum 2 senedir bu şekilde kullanıyorum. Bu arada sizin sorununuz başka bir şeyden olabilir orasını bilemem. İyice araştırın. Bu arada kartım PowerColor R9 280X 3GB.

Aynı sorunu ben de yaşadım. Bayağı bir araştırma yaptım. Bilgisayarcılara gittim bu kart çöp olmuş süs olarak dursun dediler. Evde mutfak fırınıyla ekran kartımı fırınladım ve ekran kartı düzeldi. 7-8 ay gibi sürede tekrar görüntü vermemeye başlıyor ve tekrar fırınlıyorum 2 senedir bu şekilde kullanıyorum. Bu arada sizin sorununuz başka bir şeyden olabilir orasını bilemem. İyice araştırın. Bu arada kartım PowerColor R9 280X 3GB.
Kaç derecede kaç saat bekletelim hocam? İçi sulu sulu seviyorum ben.

Kaç derecede kaç saat bekletelim hocam? İçi sulu sulu seviyorum ben.
Önceden ısıtılmış fırında 200 derece 6 dakika olsun hocam. Fırının kapağını açtıktan sonra mutfağı yanmış plastik kokusu sarmalı. Fırının içine dolan kanserojenler de cabası. Şaka bi yana yapacak bir şey yoktu cs oynamam lazımdı kendi çözümümü böyle buldum.

Arkadaşlar 2 tip colorful 1050 ti var . benim aldığım sahte olabilirmi ? linkleri bırakıyorum alttaki igame colorful official sitese görünen 1050 ti üstteki benim aldığım 1050 ti

Geri
Yukarı