GTX 1050 ve i3 6098p sistem PUBG takılma sorunu

Fearoot88

Kilopat
PUBG ani takılmalar meydana geliyor Rust adlı oyun daha ağır ancak onda fark edilmeyecek kadar çok az takılma oluyor, şimdilik monitör alamadığım için 4K televizyonda oynuyorum. Acaba ondan mı kaynaklı? Çözünürlüğü 1920x1080 ve 120Hz yaptım.

• 8 GB DDR4 RAM
  • GTX 1050 2 GB
  • i3 6098P

Son düzenleyen: Moderatör:
4K televizyon ve geniş ekran kartınızı oldukça zorluyordur. Ayrıca PSU, CPU, GPU fan temizliğini ve termal macun değişimlerini (GPU, CPU) yapmayı düşünebilirsiniz. Tabi bu önerim tozlu bir ortamda 3 aydan ya da temiz bir ortamda 6 aydan fazladır bakım yapmadıysanız.

4K televizyon ve geniş ekran kartınızı oldukça zorluyordur. Ayrıca PSU, CPU, GPU fan temizliğini ve termal macun değişimlerini (GPU, CPU) yapmayı düşünebilirsiniz. Tabi bu önerim tozlu bir ortamda 3 aydan ya da temiz bir ortamda 6 aydan fazladır bakım yapmadıysanız.
Çözünürlüğü düşürüyorum ama yinede performansa etkisi oluyormu TV'nin?

Çözünürlüğü düşürüyorum ama yinede performansa etkisi oluyormu TV'nin?

Çözünürlüğü düşürseniz bile ekranın normal bir monitöre göre 2 kat büyük olması muhtemel. Kartınız orta seviye bir performans kartı olduğu için 1080P üstü ve geniş ekran TV'ler problem yaratıyor. Ayrıca MSI Afterburner programını kullanarak anlık olarak FPS, CPU, GPU kullanım ve ısı değerlerini gözlemleyip problemin kaynağını daha rahat tespit edebilirsiniz. Muhtemelen TV'de kullandığınız için ara sıra takılmalar yaşadığınızı düşünüyorum.

İşlemci kaynaklı hafiften bir darboğaz olabilir. PUBG için sistemsel şirine gerek yok. Zaten optimizasyon özürlü bir oyun kendisi. RTX 2080 ile drop yiyen bile var.
Çözünürlüğü düşürseniz bile ekranın normal bir monitöre göre 2 kat büyük olması muhtemel. Kartınız orta seviye bir performans kartı olduğu için 1080P üstü ve geniş ekran TV'ler problem yaratıyor.
Önemli olan çözünürlük o da zaten 1080P büyüklüğün bir önemi yok.

İşlemci kaynaklı hafiften bir darboğaz olabilir. PUBG için sistemsel şirine gerek yok. Zaten optimizasyon özürlü bir oyun kendisi. RTX 2080 ile drop yiyen bile var.

Önemli olan çözünürlük o da zaten 1080P büyüklüğün bir önemi yok.
Darboğaz sanmıyorum 1050 Tİ ile kullananda var TV'den kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı