GTX 1050 ve i5 7300HQ sistemde FiveM düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

htngms

Femtopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar öncelikle. Belirtmek istediğim FiveM'de yaşadığım binaların geç yüklenme proble midir? Daha sonra bu problemin işlemci kaynaklı olduğunu öğrendim ve Görev Yöneticisi'nden öncelik atama Normal'den Yüksek'i seçtim. Sorunum çözüldü, artık harita geç yüklenmiyor ve FPS 25-30'dan 50-60'a kadar yer yer 80'i bile gördüğü oluyor. Fakat arka planda TeamSpeak'te kopmalar yaşıyorum. Oyun içerisinde telefon, envanter, emote bölümü çok yavaş açılıyor ve çalışıyor. Önceliği normale aldığımda düzeliyor. İlk zamanlarda böyle problemlerim olmuyordu. Yeni yeni yol altına düşme, donma gibi sorunlarım oldu. Bilgisayarımı ilk aldığımda 4 yıl önce Mafia 3'ü satın alıp 50-60 FPS de oynayarak bitirdim Full-orta ayarlarda. Şimdi tekrar indirip oynamak istediğimde ekran kartınız desteklemiyor diyor. Ekran kartım, aynı ekran kartı. FiveM'de işlemci ve Bellek %90-100 arası çalışıyor; ekran kartım %60-80 arası. Bunun çözümü nedir? Bu dönemde bilgisayar almak istemiyorum. Çok pahalı ve gereksiz görüyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Sistem ve oyun SSD'ye kurulu.

Sistem Özellikleri
Intel i5 7300HQ 2.6GHz Turbo 3.4GHz 4/4 Çekirdek
8 GB DDR4 Single Channel 2400MHz RAM CL17
GeForce NVIDIA GTX 1050 4 GB 128Bit GDDR5 (CPU-Z değerleri)
256 GB Samsung 860 EVO SATA SSD 500/350

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela diyorlar ki ramini yükselt texture yükleme sorunlarında düzelir. Ram olmadığı için yük işlemciye biniyor doğru bilgi midir ?

Geri
Yukarı