GTX 1050 vs GTX 1050 Ti

Thykes

Kilopat
Daha fazla  
Ben şu videonuzda gördüm ki GTX 1050 ortalama 70-80 FPS verirken:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTX 1050 Ti 30-40 FPS'te gidip geliyor ki GTX 1050 ti çok daha pahalı diye biliyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Nedir bunun sırrı daha pahalı olan daha az FPS veriyor? Kafam karıştı hangisini almalıyım?
Bu kadar FPS farkı ve fiyat farkı varken üstelik fiyatı ucuz olan daha iyiyken neden pahalıyı alayım? Dedim doğru mu dedim bilemiyorum. Sizce GTX 1050 mi, GTX 1050 Gaming mi, GTX 1050 Ti Gaming mi? Yoksa 850 TL bütce ile başka bir kart mı RX470 alayım? Satan bir yer yok. Siz ne önerirsiniz GTX 1050'lerden :D

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1050 ile yapılan testte ayarlar çok daha düşük. Aradaki bellek kullanımına bakın. 1050'de 2 GB, 1050 Ti'da ise 4 GB VRAM isteyecek kadar grafik ayarı açılmış. Yani 1050 Ti daha performanslı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı