GTX 1050 Ti vs GTX 1050

[QUOTE="Gocaman, post: 3736376, member: 185405"RX 580 GTX 6 GB 1060'ten güçlü değildir, aksine GTX 1060 %2 daha güçlüdür, GTX 1060 3 GB aralarında da sadece %5'lik performans farkı vardır, arkadaşta sorularını Nvidia ekran kartları üzerine sorduğu için Nvidia kart önerdim tabi ki fiyat bakımında RX 580 daha makuldur.[/QUOTE]
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RX 580 1060 6GB'tan daha performanslı bir karttır.

Son düzenleyen: Moderatör:
RX 580 GTX 6 GB 1060'ten güçlü değildir, aksine GTX 1060 %2 daha güçlüdür, GTX 1060 3 GB aralarında da sadece %5'lik performans farkı vardır, arkadaşta sorularını Nvidia ekran kartları üzerine sorduğu için Nvidia kart önerdim tabi ki fiyat bakımında RX 580 daha makuldur.
Fanboyluk yapmaya gerek olduğunu sanmıyorum. AMD üst seviyelerde olmasada orta seviyelerde fiyat performans konusunda Nvidia'nın bir adım önünde ve RX 580, GTX 1060'tan daha güçlü bir karttır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
RX 580 1060 6GB'tan daha performanslı bir karttır.
Videonuzda GTX 1060 6 GB olduğu belirtilmemiş
buyrun
Bu da benden olsun RX 580, GTX 1060'tan güçlü bir kart değildir, ikisi de aynı performansta diyebiliriz hatta genellikle GTX 1060 çoğu oyun ve çoğu sahnede RX580 açık ara fark açtığını gorebilirsiniz.
Fanboyluk yapmaya gerek olduğunu sanmıyorum. AMD üst seviyelerde olmasada orta seviyelerde fiyat performans konusunda Nvidia'nın bir adım önünde ve RX 580, GTX 1060'tan daha güçlü bir karttır.
Fanboyluk yapmıyorum sizin gibi laf-ı güzel değil bilgimle konuşuyorum buyurun.

Bu da size hediyesi olsun.
PUBG.
IMG_20190101_203156.jpg

Anlık düşüş yaşanmış sen de bana bunu kanıt diye veriyorsun, yani 1060 ile RX 580 arasında 50FPS fark var öyle mi? RX 580 daha güçlüdür.
Videoyu izleseydiniz şuan bu yorumu yapmıyor olurdunuz buyurun buda dakika aralığı 11:30 - 13:00 anlık düşüştü değil mi :)

Videoyu izleseydiniz şuan bu yorumu yapmıyo olurdunuz buyrun buda dakika aralığı 11:30 - 13:00 anlık düşüştü demi :)
Şuan zorladığınız şeyin hiç bir mantığı yok. Arada 500 lira seviyelerinde fark olan ama neredeyse aynı değerleri veren iki karttan pahalı olanı savunuyorsunuz. Oyunlar ve kart şirketleri arasında anlaşma olabilir. Bazıları Nvidia kartlar ile daha iyi sonuçlar verirken bazıları AMD kartlarla daha iyi sonuçlar verebilir. Eğer hala lafınızın üstündeyseniz kartların Dx12 performanslarını karşılaştırmanızı tavsiye ederim.

Beyefendi bildiğiniz yolda kendi bildiğiniz gibi siz gitmeye devam edin ama bu biliyorum sandıklarınızı diğer insanlara yaymazsanız sevinirim.

AlperenKader Daha arkadaşın sorusunu bile dikkatli okumamışsın, oyunların arasında pubg ve directx 12 desteklemeyen oyunlar var ve sen hala RX 580 öneriyosun. GTX 1060'ın RX 580'den 50 FPS fazla almasını gözardı etmişsin. RX 580 directx 12'de ortalama 5-10 FPS fazla alması onun Directx 11 de ortalama 5-10 FPS de daha az alması gerçeğini değiştirmez.GTX 1060 ve RX 580 aşağı yukarı birbirine denk kartlardır. AMD fanboyluğu yapıp yanlış bilgiler veriyosun. Aralarında 500 lira gibi ciddi bir fiyat farkı da yoktur. Hepsiburada gibi güvenilir satış sitesinde bile 100 tl farkla GTX 1060 bulunabilir. Zorlamaktan bahsedip asıl kendin zorlamışsın.
R3 2200G işlemci alacağım.

Ekran kartını 1050 Ti'dan yana kullanacağım fakat MSİ 1050 Ti GamingX 4 GB ekran kartının fiyatı 1400 TL. Bir alt model olan MSİ 1050 GamingX 2 GB ise 910 TL

Aradaki 500 liralık fark değer mi? Çok fazla masraf olsun istemiyorum.

Eğer 2 GB'lik modeli alırsam rahat oyun oynar mıyım? (PUBG, Rainbow Six Siege, CSGO, LoL vs oyunlar)

Bir de MSİ RX 560 AERO ITX 4 GB modeli var. O ise 999 TL.
Sizede önerim kullanılmış 2. El ekran kartı almamanızdır. Tercihinizi sıfırdan yana yapıp 1300 tl civarında bile hepsiburada da sıfır GTX 1060 modellerini bulabilirsiniz. Üstüne biraz daha ekleyip sizi üzmicek FPS ler almanız bence daha mantıklı ama yinede tercih sizin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı