GTX 1050 vs RX 460

Yeterlidir. Yalnız 1080p Ultra 60 FPS oyun deneyimi için daha üst seviye kartlara yönelmen gerekiyor.
1-2 sene kullanıp satıp üst modele geçecek iseniz bence şu anlık yeterlidir.

Ultra takıntım var ama monitörüm 1440x900 olduğu için yeterli oluyordu. 60 FPS takıntım yok zaten 30 ve üstü alsam bana yeter.

2 yıldır MSI RX 460 4 GB kullanıyordum artık performansından memnun değildim ve satışa koydum. Sattığım para ile üstüne biraz daha koyup GTX 1050 Ti geçmeyi düşünüyordum. Bugün ise birisi takas teklifinde bulundu elinde ASUS Phoenix GTX 1050 2 GB modeli var ve takas yapmak istiyor. Video render gibi şeylerde kullanacakmış RX 460 4 GB ile GTX 1050 2 GB takas yapmak istiyor. Şimdi hangisinin oyun performansı daha yüksek olur benim için oyun performansı önemli gerekirse biraz overclock yapabilirim GTX 1050'ye ama stock hali ile RX 460 4 GB modelinden güçlü olur mu? Yoksa daha düşük performans mı alırım 2 GB olduğu için. İnternetteki testlerde GTX 1050 hep önde.
Ben 1050 alırım

Buradaki fark ciddi şekilde gözüküyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GB önemli olmadığını biliyorum sonuçta GT 730 bile 4 GB versiyonu var. Artık en oyunlar en az 4 GB kullanıyor genellikle. O da 2.el olarak almış 5-6 aydır kullanıyormuş. FurMark testi istedim sorun çıkmaz ise pazartesi takas yapmayı düşünüyorum.
Hocam FPS önemliyse GTX 1050 almanız mantıklı olur.

Eski testler eskide kaldı. Aldığı güncellemeler ile RX 460 RX 560 GTX 1050'ye her oyunda fark atıyor, kendim test ettim 4 GB VRAM her oyunda rahat fark ediliyor. GTX 1050 DX11 kullanan oyunlarda RX ile aynı seviyelerde.
RX'den ucuzsa GTX'e geçmek mantıklı, ama aynı fiyata çok saçma. 2021 yılındayız 2 GB VRAM ile ekran kartı bile üretilmiyor desek yeridir.

Eski testler eskide kaldı. Aldığı güncellemeler ile RX 460 RX 560 GTX 1050'ye her oyunda fark atıyor, kendim test ettim 4 GB VRAM her oyunda rahat fark ediliyor. GTX 1050 DX11 kullanan oyunlarda RX ile aynı seviyelerde.
RX'den ucuzsa GTX'e geçmek mantıklı, ama aynı fiyata çok saçma. 2021 yılındayız 2 GB VRAM ile ekran kartı bile üretilmiyor desek yeridir.

Takas yapmayı düşünüyordum evet 2 GB VRAM yetersiz kalır ama yeni testlerde de sonuçlar neredeyse aynı güncellemeler ile RX 460 5-10 FPS daha artış gösteriyor. RX 460 30-40 FPS alırken GTX 1050 45-60 FPS veriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı