GTX 1050Ti GTA 5 FPS düşmesi sorunu

Semihtms

Decapat
1050 Ti ekran kartım i3 8100 işlemcim var eskiden Ryzen 1300x vardı kasmalar oluyordu. Yenı işlemci aldım bu sefer droplar var MSI afterburnerı açtım ekran kartı kendını %98 kullandığı zaman kasma yok oyun çok akıcı ama drop gırdıgı zaman ekran kartı kullanımı 50 60'a dusuyor. Oyuna sımdı de gırsem yıne aynı her seferınde gırmıyor. Bazı yerlerde ama oluyor ve rahatsız edıcı oynayamıyorum sorun ekran kartında mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer online oynuyorsanız aynı sorun bende de var. Görev yaptıktan sonra tekrar haritaya atınca oluyor genelde ama 10-15 saniye sonra geçiyor. RX 570 ve i5 4570 işlemcim. Hikaye modunda oluyorsa MSAA ayarını sona çekmeni tavsiye ederim. Ekran kartına yük bindirip, işlemci kullanımını düşürüyor.

Harddiskten kaynaklı bir sorun olabilir ssd kullanıyor musunuz?
evet
Eğer online oynuyorsanız aynı sorun bende de var. Görev yaptıktan sonra tekrar haritaya atınca oluyor genelde ama 10-15 saniye sonra geçiyor. RX 570 ve i5 4570 işlemcim. Hikaye modunda oluyorsa MSAA ayarını sona çekmeni tavsiye ederim. Ekran kartına yük bindirip, işlemci kullanımını düşürüyor.
2 sındede aynı sıkıntı var hocam benden daha dusuk sıstemler rahat oynıyor ben ıse drop yıyerek...
dedıgınızı denedım drop bıraz daha azaldı yanı daha nadır oluyor

Son düzenleme:
Galiba oyuna gelen son güncelleme ile alakalı GTA 5 de bir sıkıntı var. Bende daha 1-2 ay öncesine kadar G4560, RX 460 ile sorunsuz oynarken şimdi oyunu 2 kere silip yüklememe rağmen saçma sapan yerlerde FPS düşmesi ve haritada bozulmalar oluyor. Birde eskiye nazaran CPU kullanımı çok artmış durumda. Eskiden çok nadir %100'ü görürken şimdi neredeyse hep görüyor. Garip, güzelim oyunu mahvetmişler.

Galiba oyuna gelen son güncelleme ile alakalı GTA 5 de bir sıkıntı var. Bende daha 1-2 ay öncesine kadar G4560, RX 460 ile sorunsuz oynarken şimdi oyunu 2 kere silip yüklememe rağmen saçma sapan yerlerde FPS düşmesi ve haritada bozulmalar oluyor. Birde eskiye nazaran CPU kullanımı çok artmış durumda. Eskiden çok nadir %100'ü görürken şimdi neredeyse hep görüyor. Garip, güzelim oyunu mahvetmişler.
Oyunu ılk aldıgım zamanlar map yuklenmeme sorunu vardı sonradan kasma sorunu oldu yenı ıslemcı aldım sımdıde drop buyuk ıhtımal ekran kartından bı rahatca gta 5 oynadıgımı hatırlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı