GTX 1050Ti i3 6100 Sistem Toplama

Eki Görüntüle 253295
Şu şekilde güncelledim. RX560 ve i3 6100 ikilisi nasıl bir performans gösterir, bir de ayrı bir konu açmaya gerek duymadım kulaklık olarak HyperX Cloud 2 nasıl bir kulaklıktır, almaya değer mi?
(Yurt dışından alacağım.)
Bu kadar paran varsa benim söylediğim sistemi kullanmalısın. GTX 1060 var.

Eksikleri yazıyorum:
1) O HDD yerine Toshiba P300, WD Blue veya Seagate al 1 TB 7200RPM 64MB olanlarından.
2) Kaliteli bir güç kaynağı tercih et. 80+ özellikli, 12v kanalından iyi bir güç sağlayan. Silverstone Strider 500w 80+ tercih edebilirsin, fiyatı 200 TL. Linki: SilverStone Strider 80Plus Sertifikalı 500W Güç Kaynağı (Tek Fiyatı
3) İşlemciyi i3 7100 ile değiştir. Normalde Ryzen önerecektim fakat belli ki bütçen yok. AM4 soketli anakartların en ucuzu 300 TL. 100 TL daha ekleyebilirim dersen R3 1200 işlemci ve A320m anakart öneririm.
OC yapılmayacaksa Ryzen 3 ile o anakartın kullanımı sorun oluşturur mu? Herkes B350 serisi öneriyor da. Performans farkı olur mu anakart yüzünden?

Performans farkı olmaz ama işlemcinizi daha uzun süre kullanmanızı sağlar B350 bir anakart. İlerde daha güçlü kartlar alırsanız işlemci değiştirmenize gerek kalmadan overclock ile yolunuza devam edebilirsiniz.

Yurt dışından alacağım derken kulaklığı demek istedim. Parçaları Türkiye'den toplattıracağım.
Öyle de olur. Ama ekran kartını yurtdışından al. 750 TL'ye satılan kart 530 TL'ye denk geliyor ( Rx 560 4 Gb ). İşlemciyi 2-3 sene daha kullanacağını düşünüyorum. O yüzden ileride overclock yapmak isteyebilirsin. Bunun içinde B350 chipset'li bir anakart kullanmalısın. Ve işlemci 3-4 senelik olduğunda yeni işlemci takmak için B350 chipset'li anakarta ihtiyaç duyabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı