GTX 1050Ti i5 8400 sistem donma sorunu

tunatechno

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar. Bilgisayarlar hakkında az çok bilgim var ama teorik olarak yani asıl bilgilere sahip değilim. bir bilgisayar satın aldım Vatan'dan ve görevliler yardımcı oldu parçalarını yazayım daha açıklayıcı olsun:
Anakart: ASUS B360M
Ekran kartı: Asus GTX 1050 ti Strix 128 bit 4GB GDDR5
İŞLEMCİ : intel i5 8400 2.8 GHZ 9mb cache lga1151 14 NM
RAM : CORSAİR 8GB 3000MHZ
HARD DİSK:1 TB 64 MB SATA 3 6GB-SN 7200 RPM
KASA: FRISBY 650W USB 3.0 MİDT ATX GAMİNG KASA

Görevli ile konuştum özellikle belirttim Mortal Kombat X oynamak istiyorum diye. Oyunu yükledim Steam'den ve aşırı derecede donduğunu gördüm ayarları düşürdüm buna rağmen donuyordu. İnternet hızıma bakıyorum 24mgb sabit internetim var. Bu doğrultuda nerede yanlışlık var diye soruyorum. Acaba donanımsal bir hatamı yaptım. İnternet 24mgb hız yetmiyor mu düşündüm. Ayrıca bu önemli: Ekran kartı fanları çalışmıyor. Yeni ekran kartlarında olan bir özellik olduğunu öğrendim. 3 önde, 1 tane işlemcide, 1 tane arkada toplam 4 tane fan var. Bununla alakası olabilir mi? Detaylı bir şekilde açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş olduğunuz bir gün bilgisayara stres testi yapmanızı ve oyunlarda Msi Afterburner değerlerini bizimle paylaşmanızı tavsiye ediyorum. Technopat youtube kanalında bu tür programların videosu bol bol mevcut. Eğer stres testi yapmaya karar verirseniz ve ekran kartının fanları yine dönmezse testi kapatıp sistemi vatan bilgisayara gönderin.

Boş olduğunuz bir gün bilgisayara stres testi yapmanızı ve oyunlarda Msi Afterburner değerlerini bizimle paylaşmanızı tavsiye ediyorum. Technopat youtube kanalında bu tür programların videosu bol bol mevcut. Eğer stres testi yapmaya karar verirseniz ve ekran kartının fanları yine dönmezse testi kapatıp sistemi vatan bilgisayara gönderin.
Bende bunu düşündüm fakat ekran kartını yada işlemciyi yakmaktan korktuğum için açıkçası denemeye cesaret edemedim ama eninde sonunda bunu yapmam gerekiyor sanırım

@tunatechno

"Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir."

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı