GTX 1050Ti İçin İşlemci Önerisi

Yukarıda saydığım işlemciler ve hatta Intelin G serisi ile GTX 1050Ti birbirini resmen tamamlıyor. Fazla para saçmaya gerek yok bu konuda. Tamam i5 bu işlemcilerin hepsinden daha üstün performans gösterebilir fakat oyun oynamak için bu saydığım işlemciler de gönül rahatlığı ile darboğaz olmadan oynatabilir.
Bana kalırsa Ryzen daha çok iş bilgisayarlarında kullanılmalı oyun bilgisayarlarına göre. Sonuçta Intel'in 8. nesil işlemcilerinin sadece tekli çekirdek performansı değil; çoklu çekirdek performansı da gelişmiş. Oyun testlerini anlatmaya gerek yok zaten. Herkes Intel ile daha çok performans alınabileceğini bilir tekli çekirdekte üstün olması dolayısıyla. Ama Ryzen de alsa darboğaz olmaz. Keyfi bilir.

Bana kalırsa Ryzen daha çok iş bilgisayarlarında kullanılmalı oyun bilgisayarlarına göre. Sonuçta Intel'in 8. nesil işlemcilerinin sadece tekli çekirdek performansı değil; çoklu çekirdek performansı da gelişmiş. Oyun testlerini anlatmaya gerek yok zaten. Herkes Intel ile daha çok performans alınabileceğini bilir tekli çekirdekte üstün olması dolayısıyla. Ama Ryzen de alsa darboğaz olmaz. Keyfi bilir.

Bak 8. Nesil Intellerin çoklu çekirdeğinde performans gelişmesine gittiğini bilmiyordum. Öğrendim. Akıl akıldan üstündür. Ben daha çok bütçe dostu parçalara yönelmeye çalıştığım için ister istemez hemen Ryzen 3, Pentium G4600 öneriyorum :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı