GTX 1050Ti sistemde GPU kullanımı anlık %0'a düşüyor

BAJER

Picopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Bu tür sorunlarla (takılma, donma, kasma, eskiden bir oyunda FPS 300 iken 150 100'e düşmesi) 1 yıldır uğraşıyorum. Bu sorunlar hakkında önceden 5 6 konu açtım.

Bugün carx drift racing Online oyununu oynarken anlık takılmalar yaşadım. MSI Afterburner'i açtım ve ardından oyunda tekrardan o takılmaların olmasını bekledim. Gözlemlediğim sonuç ekran kartının kullanımı anlık %0'a düşmesi. Yardımda bulunursanız şimdiden teşekkür ederim.

Bilgisayar özelliklerim:
Anakart: Gigabyte GA-78LMT-S2PT.
İşlemci: AMD FX8320-E.
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti Gaming X.
RAM'ler:
1. Crucial CT102464BD160B.
2. Kingston KVR16N11/8.
PSU: Xigmatek 650Watt 80+

Not: Konuyu bırakmazsanız sevinirim. Çünkü önceden açtığım 5 6 konu hep yarıda kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam FX serisi işlemcilerde vardı böyle bir sorun. Daha bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim ^_^

Acaba işlemci ve RAM darboğazı var mıdır? Sağlam bir virüs taraması yapın. Sıcaklıklar normal mi acaba?

Acaba işlemci ve RAM darboğazı var mıdır? Sağlam bir virüs taraması yapın. Sıcaklıklar normal mi acaba?

Sıcaklıklar normal. Oyun oynarken işlemci sıcaklığı 30 32, ekran kartı sıcaklığı ise maximum 63 64 dereceyi buluyor. RAM'lerim DDR3 1600 MHz CL16 olsa gerek. Darboğaz olduğunu sanmıyorum.

Sıcaklıklar normal. Oyun oynarken işlemci sıcaklığı 30 32, ekran kartı sıcaklığı ise maximum 63 64 dereceyi buluyor. RAM'lerim DDR3 1600 MHz CL16 olsa gerek. Darboğaz olduğunu sanmıyorum.

Hocam virüs taraması yaptınız mı? Sistem kastırmada çok etkin rol oynuyorlar.

Hocam bu videoda da islemci yuzde 70 kullanimdayken ekran kartı yuzde 60'da kalıyor.
Oyundan oyuna değişebilir fakat işlemci bir tık yetersiz mi acaba? Daha iyi bilen arkadaşlar aydınlatır zaten birazdan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HDTune ile HDD'lerinizi test edip sonucunu ve Healty sekmesinin resimlerini buraya atabilirmisiniz. Bad Sector taramasıda yapın Quick Scan kapalı bir şekilde.

HD Tune ile HDD'lerinizi test edip sonucunu ve healty sekmesinin resimlerini buraya atabilir misiniz? Bad sector taramasıda yapın quick scan kapalı bir şekilde.

HDTune ile HDD'mi birkaç hafta önce tarattım. Quick scan kapalı bir şekilde.
Hocam virüs taraması yaptınız mı? Sistem kastırmada çok etkin rol oynuyorlar.
Bilgisayarımda virüs yok dostum.

Healty sekmesini atarmısınız ve okuma-yazma hızları ne durumda?

Healty sekmesini atar mısınız ve okuma-yazma hızları ne durumda?

Okuma yazma hızları olması gerektiği gibi. Ayrıca donanım bilgilerime güveniyorum yanlış giden bir şeyler görseydim fark eder yazardım. SS atmama gerek yok çünkü her bilgiyi size iletiyorum.

İşlemci darboğazı normal.

İşlemci darboğazı olduğunu sanmıyorum. 1, 5 2 yıl öncesine kadar bu sorunlar yoktu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…