GTX 1050Ti Sistemde GTA V Kasıyor

P8Biscuit

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar diğer konulara baktım fakat pek bir çözüm bulamadım. Afterburner kullanmıyorum. Gaming app programını kullanıyorum. O ise Gaming modunda çalışıyor şu an. NVIDIA sürücülerim güncel.
Sistemimde Kingston HyperX 8 GB(4+4) 1600 MHz RAM, 1050 Ti Gaming X 4 GB, I3-2100 ve H61M-S2PV anakart var. Oyun ise HDD'ye kurulu. Şimdi "bu sistemle anca böyle oynarsın zaten. " Diyenleriniz olacak. Eski sistemimin aynısıydı. Hatta RAM 4 GB ve 9600GT vardı. Ve o şekilde GTA V'i orta ayarlarda 50 FPS'nin altına düşmeden oynatıyordu. Şu an elimdeki sistem ile PUBG'yi Ultra ayarlarda 50 FPS altına düşmeden donmadan rahat bir şekilde oynayabiliyorum. FarCry 5'i bile HDD'de donmadan Ultra'da 40 FPS üstünde oynayabiliyordum. Fakat aynısı GTA V için geçerli değil. Sorunun nedenini bilen varsa yardım edebilir mi lütfen?

NOT: Oyunum orijinaldir. Oyun Very High ayarlarda ve Medium ayarlarda bile 45 FPS ile oynatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA V işlemciye daha çok yüklenen bir oyundur. i5 2500/2500K temin edebilirsiniz AliExpress üzerinden. Emin olun Xeon'lar gibi F/P ürünüdür.
Açıklama da belirttiğim gibi eski sistemimde de i3-2100 vardı fakat rahat bir şekilde oynuyordum.
Bu arada grafik hataları da oluyormuş onu farkettim. Binalar yüklenmiyor bazen texturelar yüklenmiyor. Böyle sorunlarımda var.

Son düzenleme:
Açıklama da belirttiğim gibi eski sistemimde de i3-2100 vardı fakat rahat bir şekilde oynuyordum.
Bu arada grafik hataları da oluyormuş onu farkettim. Binalar yüklenmiyor bazen texturelar yüklenmiyor. Böyle sorunlarımda var.
Dediğim gibi işlemciye daha çok yüklenen bir oyun GTA V, bu yüzden daha yüksek FPS istiyorsanız işlemcinizi i5 2500/2500K ya da daha yükseği ile değiştirmelisiniz. Ekran kartına daha çok yükleniyor ayarları arttırdığınız zaman. Ayarlar yüksekte olmasına rağmen aynı FPS'yi alıyorsanız işlemcinizi değiştirmelisiniz.

O zaman 9600GT yi geri takıp düşük ayarlarda en azından 60 fps üstü aldığım zamanlara geri dönmeliyim. Çünkü bunda düşük ayarda bile 60 fps ye çıkamıyor. Bak dediğim gibi 9600GT varken de işlemcim i3-2100 dü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı