GTX 1060 3 GB FPS Düşüşleri

Erce Görkem

Hectopat
Beyler belirttiğim üzere Asus GTX 1060 3GB ekran kartı kullanıyorum, bugün çift ekran yaptım daha öncesinden de PUBG'de anlık FPS drop problemim vardı, GPU Tweak II uygulamasını ikinci ekrana attım, oyundayken sürekli anlık 1 FPS alıyorum. Onun dışında Ultra ayarlarda oynuyorum, 80-70 FPS alıyorum.
Yalnız bir anda 1 FPS oluyor, bu sırada GPU Tweak'den fark attım VRAM yüzde 50'de çalışırken FPS drop girdikten 1 sn sonra falan yüzde 7'ye düşüyor, FPS drop geçtikten 1 sn sonra tekrar 50'ye çıkıyor.
Yardımcı olabilir misiniz, ne yapmam gerek ?
Bu arada işlemcim AMD Ryzen 5, 16GB RAM ve tüm sistem SSD'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları kısman lazım. En düşük ayarlara alıp dene. Eğer düzelirse yavaş yavaş artır. En fazla Yüksek'te oyna. Ultra zorlar. Çünkü 3GB VRAM bulunan bir grafik kartı. Zorlanması normal Ultra'da. Ayrıca çift ekran.

Ayarları kısman lazım. En düşük ayarlara alıp dene. Eğer düzelirse yavaş yavaş artır. En fazla Yüksek'te oyna. Ultra zorlar. Çünkü 3GB VRAM bulunan bir grafik kartı. Zorlanması normal Ultra'da. Ayrıca çift ekran.
3 GB VRAM kullanılmıyormuş ki. Kaldı ki 3 GB üstüne çıksa bile sistemde 16 GB RAM var her türlü ondan kullanır.

sorunu bir nebze daha yatırayım anlık donmaların hepsi sisteme abanmayla geliyor önce disk yüzde 99 oluyor ardından gpu ve bellek giriyor gpu yüzde 80-90 civarına bellek 65 lere geliyor ama sorun yüzde yüz diskten kaynaklandığına eminim sfc/scannow yaptım bişi çıkmadı ultra ayarlar derken doku ve görüş uzaklığım ulrta diğerleri normal
Ekran kartı kaç derecede çalışıyor ?
68 derece sabit
Ayarları biraz kısmayı deneyin. Benzer bir sistem kullanıyorum ve ultra ayarlarda oyun oynanmaz hale geliyor
sadece görüş uzaklığı ve doku ulrada normalde kasma yok yalnız sık sık anlık drop giriyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı