GTX 1060 3 GB GPU kullanımının düşük olması

248832

Hectopat
Ekran kartım GTX 1060 3 GB ama oyunlarda %50 60 civarı kullanılıyor bunu nasıl yükseltebilirim? Bazı forumlarda çift kanal RAM kulllanılması tavsiye edilmiş ama benim zaten çift kanal 8x2 3000MHz RAM kullanıyorum işlemcimde Ryzen 3 2200G darboğaz olabilir diyebilirsiniz ama bu her oyunda oluyor GTA 5'i Ultra'da oynasam olabilir darboğaz ama Valorant'ta bile bu böyle. GPU kullanımını nasıl yükseltebilir mi?

Darboğazla alakası yok en düşükte bile oynasam GTA'yı %50 60 civarı kullanıyor bu bir oyuna özel değil bu her oyunda böyle.
Bu arada şunu söyleyeyim, ayarları en düşüğe alırsanız FPS artacağı için darboğaz artar. Yani ben hala darboğaz düşüncesindeyim. CPU kullanımı ne kadar oluyor? R3 2200G adlı işlemci GTX 1060 kartına darboğaz yapma potansiyeli var.

Bu arada şunu söyleyeyim, ayarları en düşüğe alırsanız FPS artacağı için darboğaz artar. Yani ben hala darboğaz düşüncesindeyim. CPU kullanımı ne kadar oluyor? R3 2200G adlı işlemci GTX 1060 kartına darboğaz yapma potansiyeli var.

Fotumlarda okudum 3 GB versiyonu çok nadir darboğaz yapar diyorlardı ki darboğaz yapsa bile %40 oranında bir darboğaz yapacağını düşünüyorum yapsa bile her oyunda nasıl yapabilir dediğim gibi bu her oyunda oluyor ve her oyunda GPU kullanım oranları aynı.

Geri
Yukarı