GTX 1060 3 GB sistemde Valorant'ta FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

kddmae

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8
Ekran kartı
nvidia geforce gtx 1060 3gb
İşlemci
amd ryzen 5 1400 quad-core processor 3.80 ghz
Bu sistemle Valorant'ta orta ve düşük ayarlarda 100-150 FPS alıyorum hatta bazen daha da düşüyor. Neyi değiştirsem 200 FPS altına düşmez? Tek sorun RAM mi? 16 yapsam ne kadar fark eder?
Bilgisayarlardan ve parçalarından çok anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bu sistemle Valorant'ta orta ve düşük ayarlarda 100-150 FPS alıyorum hatta bazen daha da düşüyor. Neyi değiştirsem 200 FPS altına düşmez? Tek sorun RAM mi? 16 yapsam ne kadar fark eder?

8 RAM ekleyip işlemcinizi R5 3600/5600'e yükseltin.

Anakart modeli atarsanız sevinirim.

Ram eğer tek kanalsa, yani bir tane ram varsa anakartında,çift kanal yapman durumunda performans biraz daha artar.
Onun dışında işlemcin biraz düşük kalıyor.Elinde ki işlemciyi satıp, en azından R5 2600 veya 3600 almanı öneririm.
Birde Monitörünün Hz'i kadar FPS görürsünüz onuda belirteyim.Yani 60Hz monitörde ister 1000FPS veren kasanız olsun,siz onu 60FPS göreceksiniz.

Oyunun ayarlarını yükseltip dener misin? Ekran kartına yük bindirelim biraz anlık droplara çözüm olabilir. Çünkü Valorant'ta 8 GB RAM'in çok sıkıntı yaşatacagını düşünmüyorum.

Ram eğer tek kanalsa, yani bir tane ram varsa anakartında,çift kanal yapman durumunda performans biraz daha artar.
Onun dışında işlemcin biraz düşük kalıyor.Elinde ki işlemciyi satıp, en azından R5 2600 veya 3600 almanı öneririm.
Birde Monitörünün Hz'i kadar FPS görürsünüz onuda belirteyim.Yani 60Hz monitörde ister 1000FPS veren kasanız olsun,siz onu 60FPS göreceksiniz.
anladım teşekkürler monitör 144hz

Bir de monitörünün Hz'i kadar FPS görürsünüz onu da belirteyim. Yani 60Hz monitörde ister 1000FPS veren kasanız olsun, siz onu 60FPS göreceksiniz.

Valorant, CS tarzı oyunlarda V-Sync ile oynamak tepkime süresini arttırıyor. Yani 60 Hz monitörde 60 FPS ile 200 FPS oynamak arasında ciddi tepkime süresi mevcut.

Her türlü denedim FPS de düşüyor drop da yiyorum rahat oynanmıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM'i de yükseltseniz, anlık droplar harici çözüm olacagını sanmıyorum. Bu işlemcinin yukaridaki videodanda göründügü gibi, verebilecegi performans bu. Videoda 90'lara kadar bile düştügü oluyor.

Geri
Yukarı