GTX 1060 - 3GB vs 6GB

Mordwaffe

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTX 1060 6GB Gaming X almayı düşünüyorum fakat 3 GB olanı 500 lira daha ucuz ve aralarında izlediğim videolarda 4 5 FPS fark var. Sizce değer mi ? Ve ben aynı anda 10 15 oyun açıcam sizce değer mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Paranız yok ise 3 GB gayet mantıklı bir tercih olacaktır. Artan VRAM kullanımı ile 6GB bütçe yetiyorsa alınmalıdır ama bunun için bütçenin zorlanması taraftarı değilim.

3 GB gayet mantıklı değil. GTX 1060'ın baya kırpılmış hali.

Mümkünse biraz daha zorlayıp GTX 1060 6 GB alın.

Ama aynı anda 15 oyun?

Ben veririm niye? Güçlü kart ama 3 GB bana güven vermiyor içim böyle huzursuz oluyor 4 olsa tamam da. Ayarlarda o 3 GB geçince kırmızı olayı rahatsız eder beni. Öbür yandan 500 lira hiç az değil. Onun yerine 2-3 parçayı yükseltebilirsin ama sen 500 olayını düşünüyorsan al 3'ü ya da bekle biraz para biriktir 6yı al derim ama bu sefer de dolar yükseliyor. Şöyle bir şey de var alırsın 3ü sonra 6lıyı alacak paran olur ama almışsındır bir kere keşke 6yı alsaydım da diyebilirsin. 500 TL'nin senin hayatındaki önemi ne kadar? Sonuçta senin ekonomik durumun.

600 lira fark var şu an ikisi arasında arkadaşlar. Ben o 600 lirayi 6 GB'a vereceğime gider sıvı soğutma alır ve ya ram eklerim diye düşündüm. Bu arada aynı anda 15 oyun diyorum küçük oyunlar fakat çok fazla açıcağım için sordum

GTX 1060 3GB olan modelin adı GTX 1060 değil de GTX 1055 veya GTX 1050 Ti 2 gibi bir şey olsaydı peynir ekmek gibi satardı. Bence sırf yanlış isimden dolayı kaybediyor. İleriye dönüklük kısmında kişisel görüşüm 4GB olan modeller ne kadar ileriye dönükse bu da o kadar ileriye dönük. Şu an bu kartı kıyaslayacak bir AMD kart piyasada bulunamadığı için en yakın rakibi olan GTX 1050 Ti ile kıyasladığımızda arada yarı yarıya performans farkı var neredeyse. 1000 TL ve altına alınabilecek en iyi kart GTX 1060 3 GB olan model bana göre. Daha fazlası verilmez. Aynı şekilde 6 GB olan model için de en fazla 1300 lira verilebilir.

GTX 1060 3GB olan modelin adı GTX 1060 değil de GTX 1055 veya GTX 1050 Ti 2 gibi bir şey olsaydı peynir ekmek gibi satardı. Bence sırf yanlış isimden dolayı kaybediyor. İleriye dönüklük kısmında kişisel görüşüm 4GB olan modeller ne kadar ileriye dönükse bu da o kadar ileriye dönük. Şu an bu kartı kıyaslayacak bir AMD kart piyasada bulunamadığı için en yakın rakibi olan GTX 1050 Ti ile kıyasladığımızda arada yarı yarıya performans farkı var neredeyse. 1000 TL ve altına alınabilecek en iyi kart GTX 1060 3 GB olan model bana göre. Daha fazlası verilmez. Aynı şekilde 6 GB olan model için de en fazla 1300 lira verilebilir.
Anlık 3 GB 1250 TL 6 GB 1850 TL

Yurt dışı fiyatlar veya malum sitelerde yurtdışından getirip sıfır olarak satılanlardan bahsediyorum. Bazen online teknoloji mağazalarında indirim de olabiliyor. Diğer şekilde almayı düşünemiyorum. Fiyatlar çok saçma.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı