GTX 1060 6 GB Battlefield 5 FPS sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

GundabadTR

Hectopat
Daha fazla  
İ7-7700HQ işlemcim, 8GB RAM'im var. Ekran kartım GTX 1060 6 gb, battlefield 5 oyununda en düşük ayarda oynamama bazen 35 ile 63 FPS arasında geziyor. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim? Bilginiz var mıdır? RAM'i yükseltmek çözüm olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence sana'da yılın zeka ödülünü vermek lazım. Yazmaya çalıştığımı ne anlatmaya çalıştığımı İşlemcisinin ne kadar güçlü olduğunu anlatmak için yazdığımı anladığın için ;)
Peki kardeşim. R7 2700X'i giriş seviye GT 1030 gibi bir ekran kartıyla kullan bakalım 60 FPS verecek mi. İyi forumlar.
Konu sahibine gelirsek işlemci ve ekran kartı oyunda yüzde kaçını kullanıyor belirtirse daha güzel olur. 8 GB daha RAM takviyesiyle 60 FPS'den 30'a düşmesinin önüne geçilebilir gibi ama FPS'de abartı bir artış olmaz.

Ram mhz 2666 bende ramden şüphelendim ama bi sonuç bulamadım 8 + 8 yapsam acaba duzelirmi isletim sistemim sahteydi ben programla orjinal yaptim onun etkisi olurmu acaba bu fps düşündüğünde

Ram mhz 2666 bende ramden şüphelendim ama bi sonuç bulamadım 8 + 8 yapsam acaba duzelirmi isletim sistemim sahteydi ben programla orjinal yaptim onun etkisi olurmu acaba bu fps düşündüğünde
Ben sana şimdiden söylemek isterim kardeşim, sadece RAM ile olacak iş değil ama dene sonuçta kötü bir şey yapmayacaksın ama yükselttikten sonra şu tepkiyi vericeksin "Eee ne oldu şimdi" Orjinal Windows'a gelecek olacaksak kaç kişi 1.000 TL verip Windows alıyor ki ? onunla bir alakası yok.

Ben sana şimdiden söylemek isterim kardeşim, sadece RAM ile olacak iş değil ama dene sonuçta kötü bir şey yapmayacaksın ama yükselttikten sonra şu tepkiyi vericeksin "Eee ne oldu şimdi" Orjinal Windows'a gelecek olacaksak kaç kişi 1.000 TL verip Windows alıyor ki ? onunla bir alakası yok.
Başka bir sıkıntısını var acaba ramden dolayı darboğazmı yapıyor yada

beyler oyundayken böyle performansı var bilgisayarın ekran kartı dikkatimi çekti yüzde 13 çalışıyor neden anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    288,7 KB · Görüntüleme: 53
beyler oyundayken böyle performansı var bilgisayarın ekran kartı dikkatimi çekti yüzde 13 çalışıyor neden anlamadım yardımcı olursanız sevinirim
Alt tab atarak bakarsanız normal. İkince monitör varsa görev yöneticisini oraya taşıyın, oyunu ana ekrana alın ve oynarken ekran kartı kullanımına bakın. Yoksa MSI Afterburner ile oyun içi değerlere bakın.

Merhaba @@GundabadTR
,

Ne yaparsan yap düzelmeyecek EA bir fix yayınlayana kadar. Konuyu EA'ye yarım ingilizcem ile ilettim. Aynı zamanda forumlarına da yazdım. forum linki yasak mı bilmiyorum o yüzden post'u buraya kopyalıyorum. FPS sorununu şuan manuel müdahale ile çözemedim fakat Event Viewer'a düşen "Origin WebHelperservice fault" sürekli crash olan servisin çözümünü buldum ama FPS ye etkisi olmadı.

Sorun yaşanan kartlar : RTX 2060 - RTX 2060 Super - RTX 2070 - 1080 - 1060 - 1080ti forumlarda gördüklerim. Kendi test ettiğim kartlar aşağıda. Şimdi aynı kartı kullanıp sorun yaşamıyorum diyenler olacaktır. Neden bilinmiyor henüz fakat yeni gelen update sonrası bu sorun başladı. Yeni kurulum veya mevcut kurulum farketmiyor.

FPS artırmak için Guide ları uygulayabilirsiniz ama bu probleme çözüm değil sonuçta ekran kartı belli ve belirli ayarlarda herhangi bir kaliteden fedakarlık etmeden potansiyeli de belli. Eski performansına döndükten sonra FPS artırmak için makaleleri gezebilirsiniz.

I emailed HELP EA. About FPS Drop. Battlefield V low fps result. Please wont write fps performance guides. This problem real patch problem about origin and battlefield V

Test Systems Game Presets : Custom Ultra Details . DirectX11

Test system - 1

9900K @4.9ghz @70c load

1080ti watercooled @39c driver : 417.xx to 441.66 al tested. Standart /DCH drivers tested.

16GB 3200mhz

Asus Maximus XI GENE motherboard

800W Titanium PSU

LG34UC79G 144hz 1ms monitor

Windows 10 pro x64 (all build tested 1803-1809-1903-1909 9 time reinstalled)

FFF - on/off tested

GPU Memory Restriction : on/off tested

VSync - on/off tested

FPS limit : 200 in game menu

Monitor Refresh Rate : 2560*1080p 144hz

Gsync : on/off tested

Firewall : Disable/Enable tested

Firewall : add exception tested

AV : Windows Defender on/off tested

30.08.2019 - 1080ti @175-190fps 

30.12.2019- 1080ti @45-75fps max
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Test system 2

9600K @4.6ghz @57c load

Asus Strix RTX 2060 Super @55c 441.66 al tested. Standart /DCH drivers tested.

Asus Strix Z390-i motherboard

Gskill 32GB 3600mhz CL16

750W Seasonic PSU

Acer Predator 27" 75hz 1ms Monitor

Windows 10 pro x64 (all build tested 1803-1809-1903-1909 9 time reinstalled)

FFF - on/off tested

GPU Memory Restriction : on/off tested

VSync - on/off tested

FPS limit : 200 in game menu

Monitor Refresh Rate : 1920*1080p 75hz

Gsync : on/off tested

Firewall : Disable/Enable tested

Firewall : add exception tested

AV : Windows Defender on/off tested

30.12.2019 - RTX 2060 Super @60-85fps max - 1920*1080p Ultra Details - Vsync-off

Real performance must : 125fps+

Important note : Always Origin WebHelper service crash but game working under LOW FPS. Latest Battlefield and Origin update have BUG. Test system 1 and system 2 only installed Origin and Battlefield V - Clean Windows 10 installed.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı