GTX 1060 6 GB için G-SYNC Monitör Önerisi

G-Sync farkını anlayabildiniz mi bu teknoloji gelmeden önce?
G-Sync monitör aldığım için diyorsanız; henüz teslim almadım. Yarın ya da pazartesi teslim alacağım.

FreeSync ile benzer teknolojiler olduğu için cevap vereyim, fark var. Ancak Fast Sync diye ekstra bir şey gerektirmeyen bir özelliği de var Nvidia'nın. Bu özellik varken sırf G-Sync için yüzlerce lira verilmez.

Son düzenleme:
Ancak Enchanced Sync diye ekstra bir şey gerektirmeyen bir özelliği de var Nvidia'nın. Bu özellik varken sırf G-Sync için yüzlerce lira verilmez.
Nvidia değil, Radeon teknolojisi. Ayrıca Vulcan desteği de yok. FreeSync ile kullanıldığında adam akıllı işe yarıyor. G-Sync donanımsal olarak ekran kartı ile konuştuğu için avantajı büyük.

G-Sync de FreeSync de test ettim, FreeSync'i aktif kullanıyorum. Çok fark gözükmedi aralarında. Fast Sync ikisinin de gerisinde farkındayım ama sırf biraz daha az yırtılma ve input lag için yüzlerce lira harcanmaz. Hele bu tip bir ekran kartına. 1300 liralık ekran kartına sırf daha az tepki süresi ve yırtılma için 2000 liralık monitör alınmaz. Enchanced Sync demişim pardon Fast Sync olacak o.

GTX 1060 sadece 144 Hz için yeterli değil. FreeSync de desteklenmiyor. G-Sync olmadan 75 Hz üstü monitör önermiyorum. Daha sonra GTX 1080 veya dengi bir ekran kartına geçilecekse alınabilir.

G-Sync de FreeSync de test ettim, FreeSync'i aktif kullanıyorum. Çok fark gözükmedi aralarında. Fast Sync ikisinin de gerisinde farkındayım ama sırf biraz daha az yırtılma ve input lag için yüzlerce lira harcanmaz. Hele bu tip bir ekran kartına. 1300 liralık ekran kartına sırf daha az tepki süresi ve yırtılma için 2000 liralık monitör alınmaz. Enchanced Sync demişim pardon Fast Sync olacak o.
Aynen benimde düşüncem bu zaten olayın en başında demedik mi toplama bilgisayarın en pahalı parçası monitör olmalı diye o yüzden çok para vermeye gerek yok.

G-Sync de FreeSync de test ettim, FreeSync'i aktif kullanıyorum. Çok fark gözükmedi aralarında.
Çalışma mantıkları aynı olsa da, yazılımsal çözüm çok küçük süreler de olsa gecikme payını yükseltiyor. Bu bütçelerde monitör alan birinin veremeyeceği ücretler değil, Türkiye'de pek gerçekçi olmasa da...
Fast Sync ikisinin de gerisinde farkındayım ama sırf biraz daha az yırtılma ve input lag için yüzlerce lira harcanmaz.
Fast Sync geliştirilmesi gereken güzel bir teknoloji ama FreeSync ile aynı mantık değil maalesef. Ayrıca çoğu oyunda uyum sorunu çıkarıyor. Sabitlemesi gereken FPS saçma değerlere sabitleniyor.
Bütçe varsa benim önerim G-Sync olması.
Ekran kartı şu an için hak etmese de, yükseltilebilir bir donanım. Monitör her zaman değiştirilemiyor. Evladiyelik dediğimiz bileşenlerden.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı