GTX 1060 6 GB Kaç Yıl Daha İdare Edebilir?

FrankFontaine

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, yeni sistem topluyorum aldığım parçalar;
  • ASUS TUF B450 - Plus Gaming
  • 16 (2x8 GB) 3200 MHz CL16 RAM
  • Ryzen 5 3600X İşlemci
  • 700W Güç Kaynağı
Ekran kartım eski bilgisayarımda da kullanmış olduğum EVGA GTX 1060 6 GB SSC.
Sizce yeni ekran kartı almama gerek var mı? Gerek yoksa bu kart beni kaç yıl daha idare eder?

Bu tamamen sizin standartlarınıza ve tatmin seviyenize bağlı. Kart bozulana kadar kullanılabilir. Yarın, öbür gün "Ben bu oyunu daha yüksek grafiklerle, daha yüksek FPS değerleriyle oynamak istiyorum." derseniz, ekran kartı değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir. Bu, aslında her bileşen için böyledir, yalnızca bilgisayar ile sınırlı değildir.

Hangi oyunları oynuyorsunuz, daha yüksek grafik ayarlarında oynamak ister miydiniz, şimdiki ayarlardan memnun değil misiniz? Bu soruları kendinize sorduğunuzda cevabı alacaksınız ve en sağlıklı cevap sizinki olacaktır, bizimki değil.

Bu tamamen sizin standartlarınıza ve tatmin seviyenize bağlı. Kart bozulana kadar kullanılabilir. Yarın, öbür gün "Ben bu oyunu daha yüksek grafiklerle, daha yüksek FPS değerleriyle oynamak istiyorum." derseniz, ekran kartı değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir. Bu, aslında her bileşen için böyledir, yalnızca bilgisayar ile sınırlı değildir.

Hangi oyunları oynuyorsunuz, daha yüksek grafik ayarlarında oynamak ister miydiniz, şimdiki ayarlardan memnun değil misiniz? Bu soruları kendinize sorduğunuzda cevabı alacaksınız ve en sağlıklı cevap sizinki olacaktır, bizimki değil.

Haklısınız, teşekkür ederim cevabınız için.

Oyunları yüksek ayarlarda oynamayı seviyorsanız 2 sene içerisinde yeni kart almanızı tavsiye ediyorum. Grafik kalitesinin üst düzey olduğu oyunlarda 1 sene daha sizi üzmez.

Oyunları yüksek ayarlarda oynamayı seviyorsanız 2 sene içerisinde yeni kart almanızı tavsiye ediyorum. Grafik kalitesinin üst düzey olduğu oyunlarda 1 sene daha sizi üzmez.
Satın aldığım parçaların taksitleri bitince gerek görürsem eğer alacağım, teşekkür ederim cevabınız için.

Merhaba, yeni sistem topluyorum aldığım parçalar;
  • ASUS TUF B450 - Plus Gaming
  • 16 (2x8 GB) 3200 MHz CL16 RAM
  • Ryzen 5 3600X İşlemci
  • 700W Güç Kaynağı
Ekran kartım eski bilgisayarımda da kullanmış olduğum EVGA GTX 1060 6 GB SSC.
Sizce yeni ekran kartı almama gerek var mı? Gerek yoksa bu kart beni kaç yıl daha idare eder?
Amacınız sadece yeni oyunları oynanabilecek düzeyde grafik ve FPS ile oynamaksa en az 3 sene daha işini görür.

Amacın bu oyunları yüksek ayarlarda yüksek FPS ile oynamaksa o zaman ömrü çok daha kısa olur.

Bence en azından yeni kart almadan önce Ampere serisi kartların çıkmasını bekle.

Amacınız sadece yeni oyunları oynanabilecek düzeyde grafik ve FPS ile oynamaksa en az 3 sene daha işini görür.

Amacın bu oyunları yüksek ayarlarda yüksek FPS ile oynamaksa o zaman ömrü çok daha kısa olur.

Bence en azından yeni kart almadan önce Ampere serisi kartların çıkmasını bekle.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim, yeni bir kart almaya karar verdiğim zaman ilk Ampere serisine bakacağım.

Güncel şartlarda bana sorarsanız hani High - Ultra ayarlar bandında 1080 P de en az 2 sene götürebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı