GTX 1060 6 GB Ryzen 5 5600 sistem Valorant performansı nasıl olur?

Ekran kartı almanın bir katkısı olur mu peki hocam?
GPU'nun ön plana çıktığı durumlar dışında (Render, AAA oyunlar vs.) pek göremezsiniz. 1060 Valorant'a hayli hayli yeter.

GPU'nun ön plana çıktığı durumlar dışında (Render, AAA oyunlar vs.) pek göremezsiniz. 1060 Valorant'a hayli hayli yeter.
O halde ekran kartı almama gerek yok. İyi bir monitör alayım o parayla. Ekran kartı almak istememin tek nedeni uzun vadede fiyatının artma ihtimaliydi. Ekran kartsız kaliteli malzemeli sistem kurulur mu 11K?

Sadece Valorant oynayacaksanız Valorant için bir önemi yok. 5600 alın soğutucu olarak 224 XT alabilirsiniz. Anakart nedir?

ASUS Prime B350 Plus ama ben ekran kartı dışında her şeyi yenilmek istiyorum. Bu bilgisayarı günlük işlerimde kullanacağım. Drop sorunu yaşamak istemiyorum o yüzden ekran kartını özellikle sordum. Yayın da yapmayacağım, 5600 uzun vadeli ve iyi seçenek mi?

Son düzenleme:
O halde ekran kartı almama gerek yok. İyi bir monitör alayım o parayla. Ekran kartı almak istememin tek nedeni uzun vadede fiyatının artma ihtimaliydi. Ekran kartsız kaliteli malzemeli sistem kurulur mu 11k?

ASUS Prime B350 Plus ama ben ekran kartı dışında her şeyi yenilmek istiyorum. Bu bilgisayarı günlük işlerimde kullanacağım. Drop sorunu yaşamak istemiyorum o yüzden ekran kartını özellikle sordum. Yayın da yapmayacağım, 5600 uzun vadeli ve iyi seçenek mi?

Uzun vadeli iyi seçeneklerden biri evet ama ekran kartı için maalesef aynısını söyleyemem.

Bu videoda ne varsa sen de 3 aşağı 5 yukarı bunu alacaksın. Ekran kartı 1050 Ti olmuş 1060 6 GB olmuş fark etmez.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok masraf etmek istersen şöyle RAM'ler alıp 3800Mhz CL15'e falan getirirsin FPS daha da uçar. Gerçi 240-360Hz monitör kullanmıyorsan buna da gerek yok.

Konuya tekrar açıyorum azıcık öyle oldu 5600X mi yoksa 5600 mü sistem anca 2 seneye falan sistem yenilerim Valorant'a GTX 1060 6 GB var bir de R5 2600X var 5600 ile 300 FPS üstü alır mıyım bir de 5600X mi 5600 mü 240Hz monitör var ama 140 falan alıyorum o yüzden.

Geri
Yukarı