GTX 1060 6GB için işlemci önerisi

Yok dostum. Birinci elden söylüyorum sana, darboğaz falan yok. Olamaz da. i5 6500 güçlü bir işlemci. İstersen Sosyal'de kullanan arkadaşlara soralım ("inanmazsan aha dayiya sor" gibi oldu). 7.nesil 6.nesilden %10 (ortalama) daha kuvvetli. Fiyat farkını verip vermemek sana kalmış.

@Jira , @fullmetal hocam sizce böyle bir yükseltmeye gerek var mı ? Yani şimdi araştırdım da DX 12 çıkınca işlemci yükleri azalacak deniyordu. Yani durduk yere 900 TL vermek yerine sisteme 850 Evo SSD eklesem daha yararlı olur mu ? Yoksa güncelleme gerekli mi ? Şuan ki işlemcim i5 6402p.

Şahsen yedinci nesile para vermek yerine i5 6600 alırdım. Bunun sebebi de GTX1060'la 2K ya da 4K çözünürlüğe zaten ulaşamayız. Onun için işlemciyi çok güçlü tutmaya gerek yok. i5 6600 önerimdir. Tabii bütçe sorunu yoksa veya ilerde sistem yükseltmesi düşünüyorsanız i7 7700.

i5 6600 ile i5 7600 arasında 50-70TL'lik bir fark var. 920 küsür veren bir insanın 50TL daha verip, daha güncelini 7. nesil'i alması daha mantıklıdır. i7 7700 ileride sistem yükseltmesi yapmayacaksanız pek mantıklı değil. Yapacaksanız, i7 7700'e bakabilirsiniz. Ama eğer bütçeniz i7 7700'e yeterli ise bende @fullmetal hocama katılıyorum. Bütçe sıkıntı değilse kesinlikle önerim i7 7700'den yana.

i5 6600 ile i5 7600 arasında 50-70TL'lik bir fark var. 920 küsür veren bir insanın 50TL daha verip, daha güncelini 7. nesil'i alması daha mantıklıdır. i7 7700 ileride sistem yükseltmesi yapmayacaksanız pek mantıklı değil. Yapacaksanız, i7 7700'e bakabilirsiniz. Ama eğer bütçeniz i7 7700'e yeterli ise bende @fullmetal hocama katılıyorum. Bütçe sıkıntı değilse kesinlikle önerim i7 7700'den yana.
Hocam peki sizce ne yapmalıyım i5 6402p den i5 7600 e geçmek çok şey değiştirir mi ? Ayrıca Samsung 850 Evo SSD almak daha mı mantıklı olur ?

i5 6402 modelinden i5 6500 modeline geçmek saçmalıktır. İşlemcin hala güçlü ve ekran kartını besleyebiliyor. Bir şey değiştirmene gerek yok. SSD alabilirsin.

Hocam peki sizce ne yapmalıyım i5 6402p den i5 7600 e geçmek çok şey değiştirir mi ? Ayrıca Samsung 850 Evo SSD almak daha mı mantıklı olur ?
Çok şey kazanmassın ama çok şey kaybedersin. SSD alabilirsin.

i5 6402 modelinden i5 6500 modeline geçmek saçmalıktır. İşlemcin hala güçlü ve ekran kartını besleyebiliyor. Bir şey değiştirmene gerek yok. SSD alabilirsin.

Çok şey kazanmassın ama çok şey kaybedersin. SSD alabilirsin.
Hocam bir de DX 12'de işlemci kullanımı düşecek deniyor bu konuda bilginiz var mı ? @fullmetal , @Silinen üye siz ne diyorsunuz hocam DX 12 hakkında böyle bir bilginiz var mı?

Hocam bir de DX 12'de işlemci kullanımı düşecek deniyor bu konuda bilginiz var mı ? @fullmetal , @Silinen üye siz ne diyorsunuz hocam DX 12 hakkında böyle bir bilginiz var mı?
Yav kim diyor onu? Saçma sapan seyler uyduruyorlar ya. Ne olacak yani DX11'de 60 FPS alırken DX12'de 20 FPS mi alacaķsın. Şöyle saçma şeylere inanmayın.

Hocam, kesinlikle öyle bir hataya düşmeyin. İşlemciniz, i5 6402p ise bırakın kalsın. İşlemciniz yeterli düzeyde. Çoğu oyunu da GTX 1060 ve i5 6402p ile oynayabilirsiniz. Dert etmeyin. Değiştirirseniz daha da zarara uğrarsınız. İşlemciniz gayet güzel ve yeterli düzeydedir.

Ne kadar saçma bir soru bu? Tabii ki hayır. Öyle bir şey söz konusu olmaz, olamaz da. Yalan haberlere inanmayın. ;)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı