GTX 1060 6GB ile sistem toplama

bashenga

Hectopat
Arkadaşlar indirimde olduğu için Inno3D GeForce GTX 1060 6GB 192bit GDDR5 Ekran Kartı - Nanokatalog ürününü satın aldım. Bu ekran kartını darboğaz etmeyecek en ucuz maliyetli sisteme monitörle birlikte ihtiyacım var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Monitör için 75 Hz 24” bişey düşünüyorum ama önerilere açığım. Şimdiden teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cs:go, dota2, pubg gibi multiplayer onnline oyunları kaliteli şekilde oynayabileceğim, çok yüksek beklentilerimin olmadığı 3-4 yıl kadar sıkıntı çıkarmayacak bi sistem olması yeterli. Battlefield 1, watch dogs gibi daha üst düzey performans isteyen oyunlar oynamayacağım.

Son düzenleme:
Hocam ekran kartı haricinde 3200 lira bütçem var fakat amacım 3200 liranın hepsini kullanıp performansı yüksek bi bilgisayar yapmak yerine, 3-4 yıl bu çok zorlayıcı olmayan oyun tiplerini oynayabileceğim bir bilgisayar toplamak. Yani mümkün olduğunca ucuz bi bilgisayar edinmek istiyorum

Hocam ekran kartı haricinde 3200 lira bütçem var fakat amacım 3200 liranın hepsini kullanıp performansı yüksek bi bilgisayar yapmak yerine, 3-4 yıl bu çok zorlayıcı olmayan oyun tiplerini oynayabileceğim bir bilgisayar toplamak. Yani mümkün olduğunca ucuz bi bilgisayar edinmek istiyorum
Bütçeyi daha da azaltmak isterseniz GTX 1050ti lı bir sistem işinizi görecektir. Çok zorlayıcı olmayan oyunları oynayacağım dediniz diye böyle söyledim. Ve GTX 1050ti size PUBG gibi oyunlarıda rahatlıkla oynarsın.

Bütçeyi daha da azaltmak isterseniz GTX 1050ti lı bir sistem işinizi görecektir. Çok zorlayıcı olmayan oyunları oynayacağım dediniz diye böyle söyledim. Ve GTX 1050ti size PUBG gibi oyunlarıda rahatlıkla oynarsın.
Hocam 1600 liradan bile daha ucuza bulduğum için 6 GB GTX 1060 aldım zaten halihazırda. Şu anda amacım bu ekran kartına yazık etmeyeceğim minimum maliyetli sistemi kurmak

Hocam bu topladığınız sistem güzel ancak AMD işlemcilerin yüksek RAM ihtiyacı olduğu sık sık konuşuluyor. 8 GB RAM yetersiz kalır mı? Ya da intel tabanlı bir bilgisayar toplasak bu bütçeyle daha iyi verim alma imkanı var mıdır?

Bir de ekran kartında 6 GB yazıyordu fakat 3GB x 2 yazıyor. Bu durumda 3 GB’lık iki ekran kartı mı var demek oluyor. Öyle ise anakart çift GPU girişli mi olmalıdır?

Hocam bu topladığınız sistem güzel ancak AMD işlemcilerin yüksek RAM ihtiyacı olduğu sık sık konuşuluyor. 8 GB RAM yetersiz kalır mı? Ya da intel tabanlı bir bilgisayar toplasak bu bütçeyle daha iyi verim alma imkanı var mıdır?

Bir de ekran kartında 6 GB yazıyordu fakat 3GB x 2 yazıyor. Bu durumda 3 GB’lık iki ekran kartı mı var demek oluyor. Öyle ise anakart çift GPU girişli mi olmalıdır?
Kutuyu aç bi bak kaç tane var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı