GTX 1060 6GB vs RX 580 4GB Ryzen Sistem

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum ancak bilinen markalardan bileşen almayı tercih ediyorum o yüzden kendimce böyle bir sistem topladım.

GTX 1060 6GB modeli bütçeyi artırdığından 3GB modelini tercih ettim. Bu sistemde grafik kalitesi ağırlığı olarak GTA V oynamayı düşünüyorum ve 3GB ekran kartı belleğinin yeterli olacağını varsayıyorum.

RAM ile anakart uyumluluğu konusunda bir fikrim yok ancak ileride RAM yükseltme ihtimali gereği tek slot RAM tercih ettim.

sistem.png

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum ancak bilinen markalardan bileşen almayı tercih ediyorum o yüzden kendimce böyle bir sistem topladım.

GTX 1060 6GB modeli bütçeyi artırdığından 3GB modelini tercih ettim. Bu sistemde grafik kalitesi ağırlığı olarak GTA V oynamayı düşünüyorum ve 3GB ekran kartı belleğinin yeterli olacağını varsayıyorum.

RAM ile anakart uyumluluğu konusunda bir fikrim yok ancak ileride RAM yükseltme ihtimali gereği tek slot RAM tercih ettim.

Eki Görüntüle 274498
Kasa ve güç kaynağı fazla olmamışmı?
Bu arada iki güç kaynağı seçili dikkat edin!

Eki Görüntüle 274498

Inno3d ülkemizde bilinen bir marka değil ancak bu kötü bir marka olduğu anlamına gelmez. Sonuçta bütün kartlar üzerindeki GPUlar aynı. Diğer bilindik markalara göre aralarındaki en büyük fark tasarımları. Aşırı büyük bir FPS farkı olmaz.

Tabi tercih sizin.

Grafik işlem biriminin değişmediğini biliyorum, ancak bunun yanında soğutma da önemli.

Normalde MSİ TwinFrozer' ın daha iyi soğuttuğunu zannediyorum ama Asus anakarta Asus ekran kartı daha uyumlu olur diye düşünüyorum.

Grafik işlem biriminin değişmediğini biliyorum, ancak bunun yanında soğutma da önemli.

Normalde MSİ TwinFrozer' ın daha iyi soğuttuğunu zannediyorum ama Asus anakarta Asus ekran kartı daha uyumlu olur diye düşünüyorum.
Bir de Ryzen serisinde MSİ anakartlar problemli diyorlar o yüzden MSİ' dan uzak durup Asus' a yöneldim.

Asus anakarta Asus ekran kartı daha uyumlu olur diye düşünüyorum.

İstediğiniz marka ekran kartı ile istediğiniz marka anakartı kullanabilirsiniz. Herhangi bir uyumluluk ve ya uyumsuzluk söz konusu değil.

Bir de Ryzen serisinde MSİ anakartlar problemli diyorlar o yüzden MSİ' dan uzak durup Asus' a yöneldim.

Evet ben de araştırma yaptım, gerek yerli gerek yabancı sitelerde MSI çok tavsiye edilmiyor. En çok tavsiye edilen genel olarak Gigabyte GA-AB350-Gaming 3. Zaten benim sizin için topladığım sistemde de bu anakart mevcut. Tabi bu diğer markaların kötü olduğunu göstermiyor. Sizin seçtiğiniz anakartta iyi.

Bu arada Inno3D GeForce GTX1060 Twin X2 6GB 192Bit stokları da tükenmiş galiba.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı