GTX 1060 Armor 6 GB vs GTX 1060 Dual 6 GB

DUAL-GTX1060-O6G mi yoksa GTX1060 ARMOR 6G OCV mi

• DUAL-GTX1060-O6G

Oy: 1 20,0%
  • GTX1060 ARMOR 6G OCV

Oy: 4 80,0%

• Oy verenlerin toplamı
    5

mertcan ahi01

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben önümüzdeki günlerde bilgisayar toplayacağım ama ekran kartında kararsızlık yaşıyorum. Sizce GTX1060 ARMOR 6G OCV mi almalıyım yoksa DUAL-GTX1060-O6G mi almalıyım? Lütfen yardımcı olun, bilgili arkadaşları bekliyorum.
@Recep Baltaş @Ali Güngör Ağabeylerim sizleri çok seviyorum özelikle de sizin yardımlarınızı bekliyorum ama herkesin yardımına ihtiyacım var.
Bahsi geçen ekran kartlarının linkleri.

MSI :

ASUS:

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1060 serisi ekran kartlarında oyunlarda alacağın değerlerde %1-2 arasında oynama ya olur ya olmaz. Bu yüzden hangisi içine siniyorsa ve bütçene de uygunda onu tercih edebilirsin. Asus 3 yıl garanti verdiği için ben olsam onu tercih ederdim. Ancak MSI Gaming X modeli DUAL GTX 1060 ekran kartına göre daha iyi bir soğutma sunuyor. Bu incelemeye göre MSI daha serin ve sessiz çalışıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dünya genelinde bir stok sorunu yaşandığı için beklemen daha iyi olacaktır. Bu arada RX 580 geleceğe yönelik bir yatırım olacaktır. Ancak madenciler yüzünden ekran kartı bulmakta zorlanılıyor.

GTX 1060 serisi ekran kartlarında oyunlarda alacağın değerlerde %1-2 arasında oynama ya olur ya olmaz. Bu yüzden hangisi içine siniyorsa ve bütçene de uygunda onu tercih edebilirsin. Asus 3 yıl garanti verdiği için ben olsam onu tercih ederdim. Ancak MSI Gaming X modeli DUAL GTX 1060 ekran kartına göre daha iyi bir soğutma sunuyor. Bu incelemeye göre MSI daha serin ve sessiz çalışıyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dünya genelinde bir stok sorunu yaşandığı için beklemen daha iyi olacaktır. Bu arada RX 580 geleceğe yönelik bir yatırım olacaktır. Ancak madenciler yüzünden ekran kartı bulmakta zorlanılıyor.
Teşekkür ederim yardımınızdan dolayı. Arada çok fark yoksa ben msi almayı düşünüyorum çünkü msi da 8+6 lı bir güç beslemesi var ama asus da sadece 6 lı bir güç beslemesi var. Bide ben hep msi isterdim gönlümden o geçerdi eğer para bulabilirsem gaming x modelini alırım yoksa armor modelini alırım. Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim ve başka arkadaşlardan da yorumları beklerim.

Dual modeller daha hesaplı modeller. MSI'da da Armor modelleri Gaming X serisine göre daha hesaplılar. Neden uğraşıyorlar derseniz, rakip firmalar aynı GPU'yu daha ucuz soğutma ile daha ucuza sununca mecburen böyle ürünlerle fiyat çeşitliliği oluşturuyorlar.

MSI Armor kartı alttaki videoda kullanıp beğendik, tabii ki daha da güçlü soğutma için Gaming serisi tercih edilir.
GTX 1060 Sistem Toplama Rehberi - Technopat
GTX 1060 Sistem Oyun Performansı - Technopat

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı